В Україні розпочав свою діяльність проект "Мери За Економічне Зростання", що фінансується ЄС.

   Мери для економічного зростання (Mayors for Economic Growth (M4EG) є новою ініціативою ЄС спрямованою на  заохочення органів місцевого самоврядування в шести країнах Східного партнерства активізувати місцеве  економічне зростання і надати поштовх для створення нових робочих місць шляхом зміцнення навичок і  можливостей співробітників муніципалітетів для реалізації місцевих економічних стратегій, відповідно до принципів  ефективного управління фінансами та ресурсами.

  Вказана ініціатива передбачає розробку місцевої стратегії економічного зростання до якої залучатимуться не тільки органи місцевого самоврядування, а й представники бізнесу і громадських організацій, а також Світового банку.

  Зацікавлені муніципалітети та муніципалітети, що приєднаються до ініціативи M4EG (стануть підписантами Ініціативи M4EG) отримають можливість взяти участь в ряді заходів та отримають доступ до інструментів розвитку, наприклад таких, як можливість взяти участь в конкурсі на отримання гранту для економічного розвитку, тренінгах, навчальних поїздках, заходах з обміну досвідом та посилення співпраці, а також до консультаційної та інформаційної підтримки.

  В рамках ініціативи також проводиться конкурс грантів. Для заявників з України сума виділених коштів становить 4,5 млн. євро. Мінімальна сума грантів складає 500 тис. євро, а максимальна – 1 млн. євро. Крайній термін подання концепції проекту – 31 травня 2017 року.

  У конкурсі можуть брати участь: юридичні особи, неприбуткові організації, громадські об'єднання з населеного пункту із населенням до 150 тис. мешканців; представники об'єднаних територіальних громад.

  Конкурс передбачає фінансування реалізації пілотних проектів, включених до планів економічного розвитку міст, громад області, які спрямовані на:

  • покращення умов ведення бізнесу (створення муніципальної служби одного вікна для бізнесу; створення центру з надання консультативної допомоги для бізнесу; розробка більш ефективних ділових зв'язків, наприклад, кластерів; просування муніципалітету як вигідного об'єкту інвестицій);
  • стимулювання розвитку підприємства (сприяння інноваціям та диверсифікації і культурних та креативних індустріях, туризмі та соціальній економіці; залучення нових стартапів; підтримка бізнес – інкубаторів; інвестиції в місцеву інфраструктуру з метою економічного зростання, в тому числі розвиток бізнес парків, які нададуть доступ до якісних доріг, громадського транспорту, газопостачання, електропостачання, телекомунікацій для бізнесу);
  • розширення доступу до фінансування на місцях (заохочення приватного банку до відкриття філіалів у малих містах; заохочення місцевого банку до розширення спектру послуг, що надаються; стимулювання інвестицій).

  Для отримання подальшої інформації звертатися до Крамаренко Юлії, головного спеціаліста відділу залучення, супроводу та моніторингу інвестиційних проектів управління регіонального розвитку та інвестицій за телефоном (0432)67-01-64.

Управління економіки райдержадміністрації