На сесії Вінницької обласної ради 7 скликання 24 березня 2017 року було прийнято рішення про встановлення на території медичного коледжу ім. Д.К. Заболотного Пам’ятного знаку медичним працівникам - учасникам Революції Гідності та АТО. Ініціаторами даного проекту виступили лікарі –вінничани, які рятували життя людей під час подій на Майдані та в зоні проведення антитерористичної операції.

У часи політичної нестабільності та воєнних дій медичні працівники гідно виконують свої професійні обов’язки, не зважаючи на ризик втратити життя. Переважна більшість медиків ідуть на фронт добровільно, декотрі з них, на жаль, не повертаються. На сьогоднішній день в Україні загинуло 72 людини, які надавали медичну допомогу з 22 областей нашої держави. Серед них 33 - мали фахову медичну освіту.
Вінничина понесла найбільші втрати серед медичних працівників. Це такі люди як:
  - Вашеняк Віталій Петрович;
  - Кацабін Сергій Борисович;
  - Менюк Станіслав Петрович;
  - Соколовський Віктор Іванович;
Шевчук Микола Захарович.
  Троє загиблих закінчили медичні навчальні заклади Вінниці:
  - Герасимчук Дмитро Миколайович;
  - Кондратюк Олександр Іванович;
  - Рокіцький Сергій Дмитрович.
  Проект втілює группа авторів - Данилюк Борис та Данилюк Ольга, (Івано-Франківськ), художник України Оврах Володимир (Вінниця).
Цей меморіал буде знаком поваги та вшанування пам’яті медиків з усієї України, які віддали своє життя, надаючи допомогу захисникам суверенітету та територіальної цілісності нашої країни.
  Було досягнуто спільного висновку, що найкращим місцем встановлення пам’ятного знаку є територія Вінницького медичного коледжу ім. Д.К. Заболотного.
  Збір коштів на виготовлення пам’ятного знаку відбувається за підтримки Всеукраїнський Благодійний Фонд "За Своїх"
Реквізити фонду: БО "ВБФ "За Своїх" ідент. Код 38635486, ПАТ "УкрСиббанк" МФО 351005 р/р 26001444614500."
В призначенні платежу вказувати наступне: Благодійний внесок на пам’ятник медикам.
  Свій внесок також можна перерахувати на карту Приват-Банку 4149 4378 5810 3102 на ім’я Счастлива Є.Ф. (призначення платежу "благодійний внесок на пам’ятник медикам")
Контакти оргкомітету: 096 8691005, 095 7825446 (Козак Юрій Дмитрович).