Кожного року травень нам приносить не тільки розмаїття кольорів, але свято багатьох поколінь – День Перемоги.

9 травня у День Перемоги керівники району та міста, ветерани, військовослужбовці, представники трудових  колективів підприємств, установ, організацій, навчальних закладів, поклали квіти до пам’ятників полеглим в роки  Другої світової війни землякам, пам’ятного знака воїнам-афганцям, стели Героїв Небесної Сотні  та Героїв АТО,  братської могили воїнів, які загинули під час визволення нашого району від нацистських окупантів.

Цього дня також були висловлені слова глибокої поваги і вдячності сивочолим ветеранам, які понад сім десятиліть тому, виявляючи мужність та героїзм, у запеклих боях перемогли ворога і здобули такий довгоочікуваний мир.

Завдяки їхньому подвигу 9 травня ми відзначили вже 72-у річницю великої Перемоги.

Так, надзвичайно стрімко лине час.  Він, невблаганний, забирає з кожним роком у Вічність все більше і більше свідків та учасників тих вікопомних подій. Тож на свято Перемоги приходить вже зовсім мало колишніх фронтовиків. Але Вічний вогонь пам’яті про звитягу і героїзм воїнів, які врятували світ від нацизму, ніколи не згасне у серцях вдячних нащадків.

Подвиг ветеранів Другої світової війни є яскравим прикладом самопожертви в ім’я рідної землі для нинішніх захисників України, які зі зброєю в руках захищають її суверенітет та територіальну цілісність на Сході нашої держави.

Надзвичайно боляче усвідомлювати, що через сім десятиліть внукам і правнукам колишніх фронтовиків доводиться боронити рідну землю від ворога, що і сьогодні гинуть кращі сини України.

Але ми обов’язково переможемо, як і тоді, у далекому вже 1945-му. Бо ми єдині у прагненні жити в мирі, робити все від нас залежне, аби соборна незалежна Україна стала розвиненою, демократичною, європейською державою.

Про це йшлося у виступах голови районної державної адміністрації Юрія Миколайовича Погорелюка, голови районної ради Сергія Віталійовича Укринського, голови Немирівської міської об’єднаної громади Віктора Миколайовича Качура, голови районної ради ветеранів Івана Олександровича Федорова, голови Немирівської міської організації ветеранів Миколи Феодосійовича Костюка  під час мітингу-реквієму, що відбувся біля Братської могили загиблих воїнів. Учасники мітингу вшанували пам’ять загиблих воїнів в роки війни та померлих у повоєні роки хвилиною мовчання та провели покладання квітів.

Після завершення мітингу- реквієму урочиста колона вирушила до парку санаторію «Авангард», де продовжились урочисті заходи. Голова районної державної адміністрації Ю.М. Погорелюк, голова районної ради С.В.Укринський, голова Немирівської міської об’єднаної громади В.М. Качур вручилили нагороди ветеранам так, Почесною грамотою обласної державної адміністрації та обласної ради, Почесною грамотою районної державної адміністрації та районної ради з врученням грошової винагороди був нагороджений  учасник бойових дій Другої світової війни 1939-1945 років, учасник штурму Берліна та Праги Гнасько Олександр Тимофійович. Також Почесними грамотами районної державної адміністрації та районної ради з врученням матеріальної допомоги були нагороджені і інші ветерани.

Це був не просто захід, приурочений Дню пам’яті та примирення і Дню Перемоги, це був екскурс у роки найстрашнішої в історії людства Другої світової війни, яка тривала з 1939 по 1945 роки і забрала життя мільйонів людей. Кожен вірш, пісня, які лунали цього дня, хореографічна композиція, котра нагадала старшому поколінню про забрану у них війною юність, - зворушували до сліз.

Чимало гарних слів великої вдячності і шани пролунало цього дня на адресу сивочолих ветеранів. Хвилиною мовчання було вшановано всіх, хто поліг смертю хоробрих на фронтах Другої світової війни, хто переступив межу Вічності вже у післявоєнний час.

Ми завжди пам’ятатимемо про героїв, які у травні 1945 року подарували нам мир!

Відділ з питань інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату райдержадміністрації