Серед мистецтв, які супроводжують людину протягом життя, чи не найбільшу роль у формуванні її моральних, естетичних поглядів відіграє роль декоративно-прикладне та художньо-естетичне мистецтво. Саме художньо-естетичне мистецтво впливає на емоційний стан людини, а також задовольняє водночас практичні й художні потреби суспільства. І тому в дітей які володіють цим мистецтвом більш розвинуті навички, координація рухів, художній смак і почуття прекрасного, вони вміють бачити те, чого звичайна людина не побачить поки не звернеш її увагу.

   Гурток “Виготовлення сувенірів” працює на базі Криковецької ЗОШ І-ІІІ ступенів. Керівником гуртка вже четвертий рік поспіль являється вчитель фізики Лазоренко Віта Юріївна. Членами гуртка є учні 6-9 класу.

  Мета занять з гуртківцями – навчити дітей бачити та відчувати красу навколишнього середовища; розвивати здібності дітей відображати цю красу у своїх роботах; розвивати вміння творчо, з фантазією підходити до виконання завдання, намагаючись відходити від механічних прийомів при виготовленні виробу.

  Завдання та діяльність гуртка спрямовані на творчу самореалізацію особистості. Залучати дітей до світу прекрасного, навчати звертати увагу на красу речей, які їх оточують у повсякденному житті, розвивати у дітей наполегливість, цілеспрямованість, повагу до людини, праці, старанність, допитливість.

  Заняття в гуртку виготовлення сувенірів допомагає дітям розумно й цікаво проводити свій вільний час, пробуджує допитливість, любов до знань.

  Діти, які працюють в гуртку, працюють із захопленням. Своєю відмінною роботою радують вчителя, батьків, бабусів, дідусів. У дітей розвиваються естетичний і художній смак, удосконалюються навики і уміння.