Аграрний сектор економіки для району завжди був визначальним. Це потужна галузь, завдяки якій вирішуються  питання продовольчої безпеки району, зайнятості населення, соціального розвитку села. В цілому по району  нараховується 95 тис. га сільськогосподарських угідь, з них 81 тис. га ріллі. Спеціалізацією сільськогосподарського  виробництва району є зерновиробництво, адже, щороку зернові культури займають близько 56% посівних площ  сільськогосподарських культур.

Господарську діяльність в районі здійснюють 232 сільськогосподарських підприємства, в тому числі: 193 фермерських господарства. Практично всі землі сільськогосподарського призначення в районі знаходяться в обробітку. В минулому році агроформуваннями району вирощено і зібрано рекордний урожай зернових культур за всю історію Немирівщини. Валовий збір зерна склав 224 тисяч тонн, (+52 тис. тонн до 2015 року) або 135% до програмних завдань. Середня урожайність зернових склала 68,5 ц/га ( +15 ц/га до 2015 року) В поточному році аграріями району проводяться належні агротехнічні роботи щодо формування збіжжя в обсягах не менших, як у попередні роки.

З перших весняних променів аграрії розпочали нелегкий шлях до майбутнього урожаю. Проведено підживлення озимих культур мінеральними добривами, оперативні агрохімічні заходи по догляду за посівами, підготовлений ґрунт до посіву ярих культур.

За станом на 13 травня 2017 року аграріями посіяно понад 39,4 тис. га ярих культур або 90% до прогнозу. В тому числі зернових культур посіяно 2,7 тис. га або 127,3% до прогнозу, з них 14,5 тис. га або 100 % кукурудзи на зерно.

Завершено посів соняшнику – 9,9 тис. га або 162,7%, цукрового буряка – 2,5 тис. га або 100% до прогнозу, гречки на площі 286 га, або 118,2 % до прогнозу

Продовжується посів сої – 6,3 тис. га або 45%.

Однак незважаючи на злагоджену роботу аграріїв природа вносить свої корективи. Після більш ніж двомісячного тепла й відповідно раннього розвитку весняних процесів вторгнення арктичного повітря обумовило різке зниження температури повітря. Впродовж двох-трьох днів зафіксовано зниження нічних температур повітря до показників нижче за нуль, у повітрі — до 2-3 градусів. В результаті чого в Немирівському районі частково пошкоджено близько 2,2 тис. га  ярих культур. Найбільше постраждали посіви кукурудзи – 1,8 тис. га або 12% до посіяної. Та будемо мати надію що погода в найближчі дні покращиться а пошкоджені посіви виправляться.

Станом на 1 травня в сільськогосподарських підприємствах утримується 2178 голів ВРХ, в тому числі - 780 голів корів, що менше до відповідного періоду минулого року на 213 та 308 голів відповідно. Кількість свинопоголів’я склала 147 голів, що на 162 голів менше минулого року.

З початку року сільськогосподарськими підприємствами вироблено 972 тонни молока, що на 265 тонн менше порівняно з відповідним періодом минулого року та  114 тонн  м’яса, зменшення складає 14 тонн.

Виробництво яєць від птиці всіх видів складає 13,4 млн. штук, на рівні минулого року.

Аналіз основних показників, що характеризують стан тваринництва Немирівського району дозволяє зробити висновок, що низькі ціни впродовж останніх років на тваринницьку продукцію, які не покривають витрат виробника привели до скорочення поголів’я в районі.

Тваринництво – галузь складна, трудомістка, особливо це відчутно в умовах ринкової економіки, але жителі району в індивідуальному секторі утримують майже 5 тис голів ВРХ (70% до поголів’я по району), близько 3 тис. голів корів (80% до поголів’я по району), 6,5 тис. голів свиней (98% до району).

Відділ агропромислового розвитку Немирівської районної державної адміністрації