На порозі чудова та трішки сумна пора – пора  випускних вечорів і початку нового дорослого життя.

  Батьки та класні керівники зараз в клопотах і думках про те, як влаштувати випускникові незвичайне та  яскраве свято, свято, яке залишиться в серці кожного навіки.

  Пам'ятайте головне, свята повинні бути не лише веселими, але безпечними.  Не кожний розуміє – щедрість і гостинність повинна бути поміркованою і не нести шкоди ні організаторам  ні дітям.

  На жаль,  епідемічна ситуація в країні дуже напружена. Більшість  спалахів інфекційних хвороб та харчових отруєнь поєднує вживання недоброякісних продуктів  харчування, питної води та готових страв, виготовлених як в закладах громадського   харчування  так  і в домашніх умовах.

   Основними  причинами  спалахів  є   використання    продовольчої сировини сумнівної якості (без документів, які засвідчують її якість), відсутність належних умов для приготування страв, порушення технології приготування їжі, зберігання харчових продуктів в антисанітарних умовах, без належного температурного режиму, залучення до приготування страв випадкових осіб, які не обізнані з елементарними правилами особистої гігієни та ін.

  Тому, щоб Ваші свята залишили після себе лише щасливі спогади, прислухайтесь до порад працівників Держпродспоживслужби:

   - Влаштовуйте свята в закладах громадського харчування, яким ви довіряєте.

   -  Поцікавтесь наявністю у закладі результатів лабораторних  досліджень щодо   якості   питної  води,   яку   використовують   для  приготування страв.

- Узгодьте  святкове  меню  з  адміністрацією закладу, зверніть увагу на відсутність в меню заборонених та сумнівних страв в епідемічному відношенні.

    - Не   допускайте   приготування (копчення,  смаження, в'ялення) м'ясних і рибних страв в домашніх умовах, не використовуйте консервів домашнього виготовлення (м'ясних,  грибних,  овочевих).

   - Не допускайте вживання учасниками урочистостей та учнями-випускниками будь-яких алкогольних, слабоалкогольних напоїв, забороняйте тютюнопаління в місцях проведення випускних вечорів.  

  Наголошуємо, що за невиконання вимог чинного законодавства і можливе ускладнення епідемічної ситуації  ВИ несете відповідальність.

 Давайте не будемо ризикувати своїм здоров’ям та здоров’ям випускників, а спільними зусиллями організуємо яскраві і незабутні свята для наших улюблених дітей.

   Управління Держпродспоживслужби в Немирівському районі.