На порозі чудова та трішки сумна пора – пора  випускних вечорів і початку нового дорослого життя.

Батьки та класні керівники зараз в клопотах і думках про те, як влаштувати випускникові незвичайне та  яскраве свято, свято, яке залишиться в серці кожного навіки.

Пам'ятайте головне, свята повинні бути не лише веселими, але безпечними.  Не кожний розуміє – щедрість і гостинність повинна бути поміркованою і не нести шкоди ні організаторам  ні дітям.

На жаль,  епідемічна ситуація в країні дуже напружена. Більшість  спалахів інфекційних хвороб та харчових отруєнь поєднує вживання недоброякісних продуктів  харчування, питної води та готових страв, виготовлених як в закладах громадського   харчування  так  і в домашніх умовах.

Основними  причинами  спалахів  є   використання    продовольчої сировини сумнівної якості (без документів, які засвідчують її якість), відсутність належних умов для приготування страв, порушення технології приготування їжі, зберігання харчових продуктів в антисанітарних умовах, без належного температурного режиму, залучення до приготування страв випадкових осіб, які не обізнані з елементарними правилами особистої гігієни та ін.

Тому, щоб Ваші свята залишили після себе лише щасливі спогади, прислухайтесь до порад працівників Держпродспоживслужби:

- Влаштовуйте свята в закладах громадського харчування, яким ви довіряєте.

-  Поцікавтесь наявністю у закладі результатів лабораторних  досліджень щодо   якості   питної  води,   яку   використовують   для  приготування страв.

- Узгодьте  святкове  меню  з  адміністрацією закладу, зверніть увагу на відсутність в меню заборонених та сумнівних страв в епідемічному відношенні.

- Не   допускайте   приготування (копчення,  смаження, в'ялення) м'ясних і рибних страв в домашніх умовах, не використовуйте консервів домашнього виготовлення (м'ясних,  грибних,  овочевих).

- Не допускайте вживання учасниками урочистостей та учнями-випускниками будь-яких алкогольних, слабоалкогольних напоїв, забороняйте тютюнопаління в місцях проведення випускних вечорів.

Наголошуємо, що за невиконання вимог чинного законодавства і можливе ускладнення епідемічної ситуації  ВИ несете відповідальність.

Давайте не будемо ризикувати своїм здоров’ям та здоров’ям випускників, а спільними зусиллями організуємо яскраві і незабутні свята для наших улюблених дітей.

Управління Держпродспоживслужби в Немирівському районі.