У музеї «Літературна Немирівщина» до Міжнародного дня музеїв та до Всесвітнього дня вишиванки підготовлена  виставка вишиванок нашого краю «Вишиванка – символ Батьківщини, дзеркало народної душі». Тут можна побачити  чоловічі, жіночі, дитячі сорочки, вишиті різними техніками та орнаментами, барвисті, сучасні та ті, що  передавалися у спадок.

Щороку, третього четверга травня, Україна святкує Всесвітній день вишиванки – це свято національної єдності, яке покликане зберегти споконвічні народні традиції  і об’єднати українців навколо вишиванки, яка є не тільки символом краси, молодості, наслідування, а й нашим генетичним кодом.

Вишиванка – національна святиня, бо символізує і несе в собі духовне багатство, високу мудрість і традиційний зв'язок багатьох поколінь, що не переривається віками. Вишиванку передають з роду в рід, зберігають як реліквію. Вона символ здоров’я й краси, щасливої долі і родинної пам’яті, любові і вірності, адже вишита українська сорочка – це не просто одяг, це справжній оберіг. Носіть вишиванки з гордістю, тому що це наша історія та культурне надбання, яке є тільки у нашого народу.

С. Касіяненко - директор музею «Літературна Немирівщина».