Організація оздоровлення, відпочинку дітей та молоді Немирівського району влітку 2017 року  проводиться відповідно до Закону України “Про оздоровлення та відпочинок дітей” від 21.05.2009 року № 1401-VI із  змінами та доповненнями. Відповідно до розпорядження голови районної державної адміністрації “Про організацію відпочинку та оздоровлення дітей, учнівської та студентської молоді Немирівського району влітку 2017 року" від 07 квітня 2017 року № 88 створено районну координаційну раду з питань оздоровлення та відпочинку дітей, учнівської та студентської молоді влітку 2017 року.

В 2017 році на оздоровлення та відпочинок дітей, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки з районного бюджету виділено 198 тис.грн. Залучаються також доплати профспілкових організацій та підприємств, батьківські доплати інші додаткові кошти, які не заборонені законодавством. Оздоровлення дітей проводиться також за рахунок коштів виділених ОТГ відповідно до прийнятих програм та за рахунок коштів обласного та державного бюджету.

В загальноосвітніх навчальних закладах району працювали пришкільні мовні табори та табори з поглибленим вивченням математики з денним перебуванням, в яких відпочили 919 дітей, на харчування дітей Немирівською ОТГ було виділено 183 тис. грн.

На території району оздоровлення та відпочинок дітей проводиться в наступних дитячих закладах  оздоровлення та відпочинку :

1) Дочірнє підприємство “Клінічний санаторій “Авангард”, ціна путівки на 21 день 3780,00 грн. (180 грн. в день). Початок зміни з 02.06.2017 року. За зміну може прийняти 450 дітей.

2) ДП Дитячий санаторій "Сокілець", ціна путівки на 21 день 4284,00 грн. (204,00 грн. в день), початок зміни  з 08.06.2016 року. За зміну може прийняти 380 дітей.

Всі заклади оздоровлення та відпочинку мають акти готовності до здачі в експлуатацію, що дає можливість  забезпечити  дітей належними умовами для оздоровлення, відпочинку, організації належного дозвілля та творчого розвитку .

Всі заклади оздоровлення та відпочинку укомплектовані кваліфікованими педагогічними, медичними працівниками, які пройшли обов’язковий медичний огляд.

Постійно проводиться контроль за належним дотриманням норм санітарно-епідеміологічного стану, протипожежної безпеки, повноцінним збалансованим харчуванням, забезпечення дітей якісними продуктами харчування, лікарськими засобами, лікувальними послугами, організацією змістовного дозвілля дітей, їх творчого розвитку, дотримання режиму дня, фізичного виховання  та загартовування дітей.

Районний відділ поліції проводить постійне  патрулювання  прилеглих територій закладів оздоровлення та відпочинку для здійснення публічної безпеки.

Відділом сім’ї, молоді та спорту районної державної адміністрації  на оздоровлення та відпочинок дітей до дитячих закладів оздоровлення та відпочинку, відповідно до діючого законодавства у першочерговому порядку направляються діти-сироти,  діти, позбавлені батьківського піклування, діти, батьки яких загинули, постраждали або беруть безпосередню участь у проведенні антитерористичної операції на Сході України, діти-інваліди, діти з багатодітних і малозабезпечених сімей та діти внутрішньо переміщених осіб.

За рахунок коштів районного бюджету в червні-липні 2017 року 20 дітей, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки будуть проходити оздоровлення в “Клінічному санаторію “Авангард” м. Немирів, З 8 липня  23 дитини будуть проходити оздоровлення в дитячому санаторії "Сокілець".

За рахунок коштів обласного бюджету 20 дітей відпочивали в ДЗОВ «Аіст» м.Приморськ Одеської області, 11 дітей в дитячо – юнацькій спортивно-оздоровчій базі «Колос» м.Вінниця, 11 дітей – в ДОЗ санаторного типу “Подільський Артек”  м.Ладижин, 5 дітей відпочивали  ДОЗ “Мрія”  м.Крижопіль.

За рахунок державного бюджету 11 дітей відпочивали в МДЦ «Молода гвардія» м.Одеса , 3 дітей відпочивали в УДЦ ”Артек” м.Київ.

Завдяки допомозі американського благодійного Фонду Міжнародної фундації “Співчуття” 15 дітей - сиріт відпочивають в американських сім’ях в США, 3 дітей – сиріт  відпочивають в Італії за підтримки громадської організації  “Молодь Київщини”,  2 дітей позбавлених батьківського піклування відпочивають в Італії  за підтримки Міжнародного благодійного Фонду “Аріадна”

Всього станом на 01.07.2017 року охоплено оздоровленням та відпочинком 1082 дитини, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки.

В липні - серпні 2017 року на території Брацлавської селищної ради на березі річки Південний Буг відбудуться щорічні польові військово-патріотичні дитячо-юнацькі Таборові збори “Звичаєва Січ – 2017”, метою яких є реалізація військово - патріотичного виховання молоді, формування патріотичної свідомості, національної гідності, готовності до виконання громадського і конституційного обов'язку.

На території Воробіївської сільської ради в серпні 2017 року на березі річки Південний Буг заплановано проведення наметового літнього табору, де діти разом із своїми батьками також матимуть можливість відпочити.

Відділ з питань сім’ї, молоді та спорту райдержадміністрації