Кожного року в Україні реєструються випадки захворювань на різні кишкові інфекції, такі як сальмонельоз, дизентерія, гастроентероколіти, тощо.

Найчастіше підйом рівня захворюваності  спостерігається з настанням літа.

Найбільш загрозливим є захворювання під час масових заходів із перебуванням на них значної кількості людей (весілля, дні народження, проводити в армію, христини, поминальні обіди, тощо) тому, що при порушенні наступних рекомендацій може одночасно захворіти велика кількість запрошених.

Замовникам масових святкувань необхідно особливо ретельно підійти до їх організації  та проведення, а саме:

1. Утриматись від святкувань, приготування страв в домашніх умовах.
  2. Заздалегідь визначити кількість запрошених гостей та співвіднести їх з кількістю посадочних місць на об'єкті громадського харчування.
  3. Ні в якому разі не використовувати для харчування запрошених сировину та продукцію, виготовлену в домашніх умовах.
  4. Категорично відмовитись від допомоги в приготуванні страв та обслуговуванні запрошених осіб без професійної підготовки, які не пройшли гігієнічного навчання, медичний огляд, з відповідними відмітками в особових медичних книжках.
  5. Закуповування та використання сировини для виготовлення страв, готових продуктів харчування проводити виключно при наявності на них  документів, що засвідчують їх безпечність та якість (сертифікати відповідності, ветеринарні свідоцтва, якісні посвідчення), які повинні надаватись в місцях продажу продукції.
  6. Використовувати яйця та сметану для виготовлення страв тільки після проходження відповідних лабораторних досліджень на наявність хвороботворних мікроорганізмів.
  7. Утриматись від приготування м'ясних та рибних фаршированих страв, холодців, заливних, паштетів та інших страв, які заправлені майонезом та сметаною.
  8. Зберігання сировини та готової продукції проводити в окремих холодильних камерах.

Немирівське  районне управління Головного управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області