7 серпня  у конференц-залі обласної державної адміністрації відбулося засідання організаційного комітету з підготовки до відзначення на Вінниччині 26-ї річниці незалежності України.

«Відзначення головного свята держави – Дня незалежності України на достойному рівні – це наше з вами головне завдання. Тому я закликаю підійти до організації святкування з усією відповідальністю, залучити кращий творчий та інтелектуальний потенціал з районів та міст Вінниччини», – зазначив головуючий оргкомітету, заступник голови – директор Департаменту освіти і науки облдержадміністрації Ігор Івасюк.

Відзначення в області 26-ї річниці незалежності України буде включати у себе низку різноманітних заходів, зокрема, підняття Державного прапору України, покладання квітів до Меморіалу Слави та пам’ятного знаку Героям Небесної Сотні й воїнам АТО на Європейській площі міста, проведення Х обласного фестивалю народної творчості «Скарби Поділля» за участю всіх районів області, фестивалю сучасного українського мистецтва «Подільська пектораль», концерту провідних творчих колективів області  «Україна – у кожному серці», виставка експозицій  районів області «Узвіз Подільських ремесел» тощо.

Як відзначила директор Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації Світлана Василюк, цього року до Дня незалежності України будуть вручатись Почесна грамота обласної державної адміністрації та обласної Ради, свідоцтва про занесення на обласну дошку пошани, дипломи переможцям конкурсу «Людина року», Почесна відзнака «За заслуги перед Вінниччиною.

Директор Департаменту міжнародного співробітництва та регіонального розвитку обласної державної адміністрації Володимир Мережко повідомив, що у цьому році на Вінниччину завітають п’ять іноземних делегацій з Ліберецького краю (Чеська Республіка), Яського Повіту (Румунія), Сьвєнтокшиського воєводства (Республіка Польща), Лодзинського воєводства (Республіка Польща), Сорокського району (Республіка Молдова).

Слід відзначити, що у рамках Дня незалежності відбудеться відзначення та нагородження видатних і талановитих особистостей, кращих працівників, трудових колективів, які досягли високого професіоналізму й значних успіхів у виробничій, науковій, державній, військовій, творчій та інших сферах діяльності та здійснили вагомий внесок у створення матеріальних і духовних цінностей.

Наразі,  на виконання Указу Президента України облдержадміністрацією підготовлено відповідний проект розпорядження «Про відзначення на Вінниччині 26-ї річниці незалежності України», яким затверджено склад організаційного комітету з підготовки заходів, які відбудуться на території області.