День знань - 1 вересня – свято, що відзначається не тільки в Україні, а і в багатьох країнах Європи. Це свято одне із головних свят навчального року – урочисте, хвилююче і відповідальне. Це свято учнів, учителів, батьків, свято, яке об’єднує всі покоління і залишається в пам’яті кожної людини. У школах проходять урочисті лінійки та уроки. В бібліотеках, музеях та інших закладах також цього дня відбуваються різні святкові заходи.

Виховні години, проведені першого вересня  з дітьми школи-інтернат  вже стали доброю традицією  в музеї «Літературна Немирівщина». Ось і цього року у День знань музей  зустрічав дітей цікавими  матеріалами,  підібраними для заходу під назвою «Україна – серце Європи» та  діючими виставками: «Торкнімось серцем до краси земної», де представлені  світлини краєвидів  рідного краю Січкар Ольги Михайлівни, яка прекрасно володіє мистецтвом фотозйомки та «Україно, гордися своїми талантами», підготовленою до Дня Незалежності,  на якій можна побачити  ексклюзивні ляльки із капрону та поролону і шовкові подушечки, виготовлені у техніці вишивки буфами, Мельник Антоніни Петрівни.

Антоніна Петрівна - немирівчанка, прекрасна енергійна  жінка з великим бажанням  творити прекрасне. У ремеслі  виготовлення ляльок з капрону Антоніна Мельник знайшла себе порівняно недавно. Майстриня випадково натрапила на відео ролик в Інтернеті  з розповіддю про цей вид «хенд-мейду» і захопилася ним. Вона також  досконало володіє мистецтвом газетоплетіння, вишивкою нитками «муліне», вишивкою бісером, орігамі. Її вироби неодноразово експонувалися на виставках у музеї. Вироби майстрині також зберігаються в приватних  колекціях її друзів та колег.

Розпочавши знайомство з талановитими майстрами рідного краю, учні 5 -7 класів за допомогою працівників музею та вихователів Конончук Тетяни Леонтіївни і Вечірко Валентини Вікторівни також  розширили знання про цінності укаїнців, України взагалі, почули цікаву розповідь про роль нашої держави в житті Європи, ознайомилися із здобутками та досягненнями українського та європейських народів, визначними пам’ятками України та Європи.

Захід супроводжувався піснями, відеострічками, переглядаючи які, діти мали можливість  ознайомитися з красою нашої країни та країн Європи. Юні громадяни України взяли активну участь в українознавчій  вікторині «Моя країна – Україна», у грі «Опиши Україну», із захопленням відгадували загадки про державні символи, читали вірші про Україну, з гордістю слухали гімн України та Євросоюзу, з болем у серці ділилися враженнями про події сьогодення і вшановували пам’ять всіх загиблих в зоні АТО.

Завершився захід піснею «Квітуча Україна» та побажаннями працівників музею дітям своїми знаннями, працею, здобутками примножувати культуру України, а досягненнями славити її. А ще бути гідними своїх пращурів, любити рідну землю, цінувати волю, берегти незалежність України, поважати свій народ і його мелодійну мову.

Директор музею «Літературна Немирівщина» С. Касіяненко