Сьогодні в Україні кожні дві із трьох смертей обумовлені серцево-судинними захворюваннями. Більшості із них можна було б запобігти при умові застосування профілактичних заходів.

Нажаль, ми не можемо впливати на спадкові  або статеві чинники  чи запобігти  старінню. Але  такі фактори як паління, надмірне вживання алкоголю, незбалансоване харчування, надлишкова  маса тіла, малорухливий спосіб життя, підвищений  артеріальний тиск – цілком  нам підвладні.

Якщо вчасно потурбуватись  про своє серце,  то  зможемо жити довше, повноцінніше та якісніше.

Що ж для цього потрібно робити?

  1. Відмовтесь від паління. Паління  спричиняє спазм судин, зменшує доставку кисню до серця та мозку, підвищує вірогідність тромбозу та порушення  серцевого ритму. У курців в 5 разів частіше  виникає інфаркт міокарда, в 4 рази – мозковий  інсульт і в 16 разів  частіше – захворювання судин ніг.
  2. Правильно харчуйтесь.  Вживайте менше тваринних  жирів, обмежуйте споживання цукру та солодощів,  солі, віддавайте перевагу рослинній олії, молочним продуктам з низьким вмістом жирів, обов’язково  включіть до раціону рибу, фрукти та овочі.
  3. Слідкуйте за вагою. Надлишкова вага  сприяє передчасному старінню організму, скорочує життя  на  4 – 11 років, у 2-2,5 рази підвищує ризик виникнення гіпертонічної хвороби, у 1,7 – 2 рази – ішемічної хвороби серця, провокує розвиток хвороб опорно-рухового апарату.
  4. Підтримуйте нормальний рівень холестерину крові. Підвищення рівня холестерину ( норма – 5.17 ммоль/л) призводить до  звуження просвіту кровоносних судин за рахунок відкладення на їх стінках.

Завідувач інформаційно-аналітичним відділом Немирівського міського ЦПМСД

А.П.Герасименко