07 вересня 2017 року у особистому приватному господарстві громадянки Могер Л.М. мешканки смт.Залізничне, Козятинського району, Вінницької області було зареєстровано захворювання  27 голів свиней, з яких 13 голів загинуло (12 голів віком 5-6 місяців і 1 свиноматка).

При дослідженні відібраних зразків біоматеріалу в Державному науково-дослідному інституті з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи м.Київ 08 вересня 2017 року встановлено діагноз – африканська чума свиней.

З метою координації дій з локалізації спалаху африканської чуми свиней проведено засідання державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Козятинській державній районній адміністрації, рішенням якої затверджено План з ліквідації африканської чуми свиней, визначено межі епізоотичного осередку, зон захисту та нагляду.

Також проведено засідання державної надзвичайної епізоотичної комісії при Вінницькій обласній державній адміністрації та складено протокол № 8 від 11 вересня 2017 року яким зобов’язано всім відповідальним особам дотримуватися заходів щодо недопущення виникнення та поширення африканської чуми свиней.

У зв’язку з цим випадком на території Немирівського району посилено заходи щодо запобігання занесення та поширення африканської чуми свиней.

Немирівське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області