Осінніми днями, а саме 22 вересня в Україні відзначають День партизанської слави. Ми вшановуємо подвиги учасників партизанського руху в Україні, усвідомлюючи, що кожен із нас живе в незалежній державі тільки тому, що в суворі часи війни відважні герої не дали загарбникам господарювати на рідній землі.

Українці не повинні забувати про тих людей, які пройшли крізь найскладніші випробування, відстояли право людей на свободу, врятували нашу країну та світ від нацизму.

У День партизанської слави ми з великою вдячністю говоримо про мужність, стійкість та самовідданість і вшановуємо всіх тих, хто подарував майбутнє нам та нашим нащадкам.

У музеї «Літературна Немирівщина» відбулась година історичної пам’яті «Мужність партизанська навіки в пам’яті народній», на яку завітали учні 4-А та  4-Б класів НВК №1 міста Немирова та Микола Федорович Денисенко – педагог, журналіст, письменник, поет, дослідник-краєзнавець.  Розпочався захід звучанням патріотичної пісні військових часів, далі школярі ознайомилися із трагічними сторінками нашої історії часів Другої світової війни. Працівники музею та вчителі Пашенко Надія Федорівна і Змерзла Ганна Петрівна розповіли дітям про подвиги партизан, про їх роль у визволенні краю від загарбників, про наших місцевих героїв підпільного руху та їх долю. Також учні переглянули відеоматеріали  та прослухали пісні про партизанські подвиги. Письменник Денисенко Микола Федорович презентував свою книгу, присвячену темі війни «За іронією долі або Дещо із життя Антона Турчановича та його «універсальної переносної печі»». Автор книги розповів дітям про винахід нашого земляка, про його життєвий шлях, детальніше розповів про дії партизан в нашому краї. Школярі також мали змогу ознайомитися із іншими працями автора та поспілкуватися з ним. До Дня партизанської слави  у літературній вітальні музею організована книжкова виставка «Партизанському руху нема забуття», яку з цікавістю оглядали діти.

Під кінець заходу  всі присутні хвилиною мовчання вшанували світлу пам’ять тих, хто, нехтуючи смерть, зупинив фашистську навалу ціною власного життя. А працівники музею побажали школярам щоб вони виросли мужніми захисниками своєї Батьківщини.

Директор музею «Літературна Немирівщина»