Вживання якісної води для пиття є однією з найважливіших запорук збереження здоров’я людини і її довголіття. Але потрібно пам’ятати, що вода може бути одним із факторів передачі небезпечних інфекційних захворювань, в першу чергу кишкових, а також хвороб, спільних для людей і тварин, які передаються мишевидними гризунами – туляремії, лептоспірозу та інших.
В сільських населених пунктах найбільш поширеним джерелом питного водопостачання є підземні грунтові води, які потрапляють до населення найчастіше через шахтні колодязі.

Інфікування грунтової води може відбутися як у грунтовому потоці, так і в шахтних колодязях при потраплянні до них виділень хворих і бактеріоносіїв різними шляхами, а саме: при просочуванні в грунтову воду господарсько-фекальних стічних вод, побутових вод, при потраплянні в колодязі трупів гризунів.
Колодязна вода, що використовується для господарсько-питних потреб, повинна бути епідемічно безпечною (не містити бактеріального забруднення), не шкідливою за хімічним складом та приємною за органолептичними (смаковими) властивостями.
Дезінфекцію колодязів проводять за епідемічними показаннями: при встановленні бактеріального забруднення води, при виникненні надзвичайних ситуацій (повеней, затопленні територій, в результаті   сильних злив), а також з профілактичною метою: очищення та ремонт колодязя, при погіршенні якості води.
Дезінфекцію колодязів і колодязної (грунтової) води проводять в районі фахівці   відділення дезінфектології Відокремленого структурного підрозділу  Немирівського міжрайонного відділу лабораторних досліджень. Знезараження води у колодязях проводиться передбаченими для цих цілей дезінфекційними засобами, дозволеними до застосування Міністерством охорони здоров’я України і які внесено у відповідний державний реєстр дезінфекційних засобів

При необхідності проведення дезінфекції колодязів та отримання консультацій фахівців звертайтеся до Відокремленого структурного підрозділу    Немирівського міжрайонного відділу лабораторних досліджень за адресою м. Немирів , вул. І.Франка 32 а , тел. 2-25-04.

Дотримуйтесь порад фахівців, піклуйтесь про своє здоров’я!

Відокремлений  структурний  підрозділ  Немирівського  міжрайонного відділу лабораторних досліджень