Перспектива розвитку будь-якої держави світу значною мірою залежить від здоров’я  працюючих, їхньої професійної активності, трудового довголіття.

Працююче населення – це та сила, яка створює і підтримує матеріальну основу суспільства. Тому проблема збереження здоров’я громадян, створення на кожному робочому місці безпечних умов праці є надзвичайно актуальною і вагомою.

На жаль, з появою різних форм власності  на багатьох підприємствах малого та середнього бізнесу  практично не працює  система управління охороною праці.

Доволі велика кількість роботодавців не маючи достатньої кваліфікаційної підготовки в питаннях  охорони праці, та не знаючи  про конкретні вимоги до виробничого середовища, обладнання й устаткування, порядку ведення робіт та не маючи економічних стимулів,  не зацікавлені в створені безпечних та не шкідливих умов праці,  тому  залучають до виконання тих  чи  інших  робіт працівників без проходження ними медичного огляду, навчання, інструктажів з питань охорони праці.

В зв’язку  з початком настання осінньо-зимового періоду хотілося б ще раз окремо звернутися до усіх керівників  з проханням привести приміщення та кімнати відпочинку сторожів, охоронників у відповідність до вимог чинного законодавства, забезпечити працюючих засобами індивідуального захисту, обстежити усю  техніку яка є у вас в наявності та саме головне – провести медогляди, навчання, інструктажі з питань охорони праці з усіма категоріями працівників та дотримання ними відповідних правил поведінки при виконанні трудових обов’язків.

Ми всі повинні усвідомити, що безпека громадян на робочих місцях являється одним із основних чинних забезпечень соціального розвитку та стабільності як підприємств, так і держави в цілому.

Немирівськe відділення управління  виконавчої дирекції  фонду соціального страхування України у Вінницькій області