14 жовтня у день Покрови Пресвятої Богородиці відзначаються День захисника України та День Українського козацтва. День захисника України встановлено указом Президента України Петра Порошенка з метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності і територіальної цілісності України, військових традицій і звитяг українського народу, сприяння дальшому зміцненню патріотичного духу у суспільстві та на підтримку ініціативи громадськості. День захисника України став святковим для сучасних воїнів та суспільства в цілому.

Адже  14 жовтня —  велике християнське свято Покрови Пресвятої Богородиці, здавна відомої  духовної заступниці українського козацтва, представники якого уособлюють в собі патріотизм та відвагу, виступаючи захисниками рідного краю. На Покрову слід вшановувати пам’ять всіх, хто у різні часи боронив нашу землю від ворога. Свято символізує нерозривний зв’язок усіх поколінь захисників України.

Саме тому  у музеї «Літературна Немирівщина» відбулася історична година «Від темних сил Вітчизну захищати – святий обов’язок солдат усіх часів». У заході взяли участь учні 6-В класу НВК №1 м. Немирова разом із класним керівником Коваль Тетяною Іванівною та дослідник, краєзнавець, педагог, один із організаторів козацького руху на Немирівщині Черниш Анатолій Йосипович.  Розпочинаючи захід, директор музею привітала всіх присутніх з прийдешнім святом українського козацтва і Днем захисника України.  Зазначила, що епоха козацтва створила багатогранну, глибоку духовність, що стала гордістю і окрасою української культури.

Учні  із цікавістю переглянули відеоролики «14 жовтня – свято всіх,  хто любить Україну»,  «Історія козацтва», які сприяли стійкому формуванню почуття патріотизму та гордості за свою Батьківщину.

Цікавою була розповідь Анатолія Йосиповича про історичне минуле нашого краю, про козацтво, про військові дії в період Другої світової війни, про сучасне України. Він також підготував цікаву вікторину, в якій присутні із задоволенням взяли участь.

Учні мали можливість переглянути літературу, підготовлену працівниками музею, яка відтворює найбільш яскраві постаті Війська Запорізького, праці дослідників нашого краю, фото воїнів різних часів, які захищали Батьківщину  та знайомить з  літературою,  присвяченою воїнам АТО.

Хвилиною мовчання всі присутні вшанували пам’ять загиблих у Другій світовій  війні та війні на Сході України  в тому числі і наших воїнів – земляків.

Директор музею «Літературна Немирівщина»