2017 рік ознаменований визначною подією на теренах Вінниччини мистецької. Цьогоріч минає 140 років від дня народження видатного композитора, майстра хорової мініатюри, нашого земляка Миколи Дмитровича Леонтовича. На нашій Немирівській землі він побачив Божий світ, тут зробив перші кроки, зачарувавшись музикою і українською піснею. Тут підготував першу збірку "Пісень з Поділля".

Нещодавно на базі Немирівського районного будинку культури проводився відбірковий тур обласного фестивалю хорового мистецтва "Співає Поділля Леонтовича", присвяченого 140-й річниці від дня народження композитора на предмет підтвердження звання "Народний (зразковий) аматорський". Аби взяти участь у конкурсі до Немирова завітали народні та зразкові хорові колективи з Теплицького, Гайсинського, Оратівського, Липовецького та Тиврівського районів.

Оцінювало конкурсантів високопрофесійне журі, до складу якого увійшли: викладач-методист Вінницького училища культури і мистецтв ім. М.Д. Леонтовича, голова журі Євгенія Плішка, завідуюча відділом народної творчості та аматорського мистецтва обласного центру народної творчості Любов Гричанюк, провідний методист з вокально-хорового мистецтва обласного центру народної творчості Ніна Джус.