При підтримці районної державної адміністрації 25 жовтня 2017 року  пройшов  семінар стосовно презентації  проекту по запровадженню аграрних розписок у Вінницькій  області.

До участі у семінарі були запрошені  представники сільськогосподарських підприємств району,  що займаються виробництвом сільськогосподарської продукції.

Аграрні розписки – це запровадження нового інструменту кредитування для малих та середніх сільгоспвиробників.

Впровадження цього механізму розпочалося із Закону України «Про аграрні розписки» від 6.11.2012 р. (далі – Закон), який набув чинності 19.03.2013 р.

Аграрна розписка – це зобов’язання виробника поставити сільськогосподарську продукцію або сплатили гроші в майбутньому, в обмін на отримані кошти для здійснення своєї господарської діяльності.

Координатор проекту  у Вінницькій області «Аграрні розписки в Україні»              Роман Орестович Кулібаба ознайомив присутніх з принципом діяльності аграрної розписки та процедурою її обігу, зазначивши, що аграрні розписки це реальний інструмент, який дозволяє суттєво збільшити фінансування сільського господарства. Відмітив, що  ключовим елементом аграрних розписок є Реєстр аграрних розписок. Всі дії, пов’язані з видачею, зміною та здійсненням аграрних розписок, здійснюватимуть нотаріуси. Вони робитимуть відповідні записи в цьому реєстрі, а також ознайомив фермерів із їх потенційними кредиторами, що готові працювати з аграрними розписками. Це може суттєво спростити ділові стосунки, які надалі складуться між ними. Роман Орестович зазначив, що вільний доступ до реєстру мають усі сільгоспвиробники. Завдяки цьому вони можуть в онлайн-режимі отримувати інформацію про те, які і ким видавалися аграрні розписки, на які земельні ділянки тощо.

Представник «Агропросперісбанку» Поперечний Андрій Михайлович проінформував, що компанія має багаторічний досвід співпраці з аграріями як в європейських країнах так і в Україні та має всі можливості та ресурси для допомоги місцевим сільськогосподарським товаровиробникам. Умови оформлення та обігу аграрних розписок цілком влаштовують компанію, яка під час діалогу, учасники зустрічі дійшли до висновку, що аграрна розписка є дієвим інструментом, що відкриває вільний доступ до залучення обігового капіталу.

Про рейдерство аграрних підприємств проінформували кандидат юридичних наук, виконавчий директор юридичної фірми «Пипяк Міллер та Партнери» Пипяк Микола Іванович та кандидат юридичних наук, старший партнер юридичної фірми «Пипяк Міллер та Партнери» Мельничук Максим Олегович.