Простудні захворювання практично кожному з нас знайомі ще з дитинства. У осінній  сезон  ми особливо схильні до різних інфекцій, а на вулиці і в громадському транспорті нам все частіше зустрічаються люди з нежиттю і кашлем. Звичайно, більшість простудних захворювань проходить без ускладнень, за умови правильного і своєчасного лікування. Однак варто погодитися, що профілактика захворювання завжди краще його лікування. Існують прості способи, як убезпечити себе від гострих респіраторних вірусних інфекцій (ГРВІ), ГРЗ та інших простудних хвороб.

Як правило, простудні захворювання починаються з нежитю. Обумовлено це тим фактом, що ніс відіграє роль найважливішого фільтра, який очищає повітря, що поступає в легені. На початку захворювання інфекція починає дратувати слизову оболонку носа, через що відбувається її набряк і збільшується кількість виділеного  слизу. Нежить лікування, якого — процес досить неприємний, краще всього попередити. Не варто переохолоджуватися, так як переохолодження загрожує активізацією інфекцій в організмі. Також слід по можливості уникати контактів з хворими людьми. Важливим для профілактики є використання оксолінової мазі перед виходом на вулицю в сезони загострень простудних захворювань.

Другою ознакою простуди, що починається, як правило, виступає кашель. Найкраще буде задатися питанням — не «чим лікувати кашель?», А «як я можу уникнути появи кашлю?». Для профілактики необхідно мити руки, так як саме брудні руки є великим «провідником» бактерій в наш організм. У періоди сезонних загострень треба спробувати якомога менше часу проводити з застудженими людьми.

Загальні рекомендації

Лікування застуди, особливо тривале, нам ні до чого, тому слід намагатися попередити захворювання. Профілактика починається зі здорового способу життя. Стежити за собою варто не тільки «в сезон», а постійно. Існує кілька безпрограшних варіантів, як підвищити імунітет.

По-перше, необхідно стежити за своїм раціоном. У меню варто додати свіжі овочі та фрукти, каші, м’ясо і рибу. Спробуйте відучити себе харчуватися всухом’ятку і щодня намагайтеся їсти теплу домашню їжу. Це зміцнить організм самим природним чином, і допоможе з легкістю пережити усі спалахи сезонних захворювань.

По-друге, необхідно привчати себе до спорту. Необов’язково одразу купувати абонемент у спортзал, можна почати з віджимань і качання пресу вранці. Якщо Ви — людина не лінива, і біля Вашого будинку є парк, то кращих фізичних навантажень, ніж пробіжки, Вам не знайти. Заняття спортом зміцнює організм, завдяки чому імунітет може активніше протистояти вірусам та інфекціям.

Велике значення для профілактики простудних захворювань має особиста гігієна. Банально — ретельно вимиті руки допоможуть вберегти наш організм від бактерій. Про це не перестають твердити лікарі, соціальна реклама, батьки, проте все одно ми звертаємо недостатню  увагу на такий важливий аспект.

Якщо дотримуватися цих досить простих правил, можна залишатися здоровим і бадьорим протягом усього року!

Відокремлений структурний підрозділ «Немирівський міжрайонний відділ лабораторних досліджень»