25 листопада стартувала Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства». Державна служба зайнятості долучилася до проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи, щоб привернути увагу громадськості до актуальної для українського суспільства проблеми. В рамках акції у Немирівському районному центрі зайнятості проведено семінар для безробітних «Запобігання нелегальній трудовій міграції, торгівлі людьми, експлуатації дитячої праці».

На захід запрошено представників відділу сім’ї, молоді та спорту Немирівської райдержадміністрації.

Фахівець Немирівського районного центру зайнятості Олена Синякович повідомила про учасників заходу про послуги служби зайнятості щодо запобігання неврегульованій зовнішній трудовій міграції, про шляхи потрапляння українських громадян до тенет торговців людьми. Безробітні також довідались про правовий захист та нормативну базу з питань торгівлі людьми, про установи, які опікуються питаннями подолання насильства, ознайомились з переліком послуг, які вони надають.

Особливу увагу приділено ризикам нелегальної трудової міграції, шляхам потрапляння до трудового рабства.

Під час семінару розглянуто ознаки шахрайства у сфері працевлаштування, надано рекомендації щодо перешкоджання та уникнення обману під час пошуку роботи,  як уберегтися від шахрайства під час працевлаштування. Учасники заходу переглянули та обговорили відеофільм щодо прихованих ризиків неврегульованої міграції та торгівлі людьми «Станція призначення – життя». А тих, хто все ж планує їхати за кордон, ознайомлено з головними правилами безвізового режиму з ЄС.

На завершення семінару безробітним було роздано інформаційні буклети.

В заході взяли участь 25 осіб з числа безробітних, зареєстрованих у Немирівському районному центрі зайнятості.

Сподіваємось, після отриманої інформації учасники семінару будуть більш обізнані щодо піднятих на заході питань та обачні при оформленні трудових відносин.

Немирівський районний центр зайнятості