З 19.08.2017 постановою Кабінету Міністрів України від 18.08.2017 № 609 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України» внесено зміни до Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 № 848 (із змінами). Допомогу держави – субсидію – може отримати більшість українських родин, якщо їхні комунальні витрати перевищують в середньому 15% щомісячного сукупного доходу.

Уряд адресно заплатить за кожного громадянина.Держава зробила крок назустріч людям, які орендують житло. Такі сім’ї, на підставі договору найму (оренди) житла, можуть оформити субсидію і значно менше платити за комунальні послуги.

Встановлено соціальні норми житла для домогосподарств, що складаються з однієї – двох непрацездатних осіб у розмірі 75 кв. м. на домогосподарство.

Субсидія розраховується - окремо на опалювальний сезон (з 16 жовтня  по 15 квітня) і окремо на літній період (з 16 квітня по 15 жовтня) - виходячи виключно з доходу зареєстрованих у домогосподарстві (квартирі) осіб і оформлюється на будь-кого з членів сім’ї.

Розрахунок субсидії на опалювальний сезон у жовтні 2017 р. здійснено автоматично на підставі доходів за перший - другий квартали поточного року.

Заборгованість з комунальних послуг при первинному зверненні за субсидією НЕ впливає на оформлення допомоги. Однак держава, надаючи субсидію, дає можливість сім’ї протягом року вирішити питання з накопиченою в минулому заборгованістю за комунальні послуги.

Громадяни, які одержували субсидію протягом 2016-2017 рр., автоматично отримуватимуть її  в наступному (2017-2018рр) опалювальному сезоні. Повторно документи необхідно подавати лише тим сім'ям, які:

•     орендують помешкання
  •     мають зміни у складі зареєстрованих осіб : хтось прописався чи виписався за останній період
  •     хочуть отримати субсидію на тверде паливо

Протягом місяця отримувачі субсидії зобов'язані повідомляти управління соціального захисту населення про наступні зміни:

•   складу зареєстрованих у домогосподарстві : хтось виписався чи прописався
  •   cоціального статусу осіб, які зареєстровані у домогосподарстві : хтось звільнився або                        влаштувався на роботу, став студентом чи пенсіонером
  •   про здійснення одноразової покупки, яка перевищує 50 тисяч гривень
  •   набору комунальних послуг : підключення/відключення водопостачання, асенізації, вивіз сухого        сміття та ін.

30 листопада 2017 року було здійснено зарахування сум субсидій на рахунки підприємств – виробників/виконавців житлово-комунальних послуг для оплати їх вартості в розмірі соціальних нормативів з урахуванням доопрацювань за жовтень місяць, а саме:

-  газове господарство - 12021 домогосподарств на суму 18 млн. 891 тис. 820 грн. 34 коп.

- РЕМ – 13936 домогосподарств на суму 1 млн. 439 тис.205 грн.79 коп.

Звертаємо увагу населення про те, що опалювальний період розпочався 16 жовтня 2017 року та закінчиться 15 квітня 2018 р.

Субсидії на оплату житлово-комунальних послуг призначаються на опалювальний період на неповні 2 місяці (16-30 жовтня, 01-15 квітня) та на повні 5 місяці (листопад – березень).