Відповідно до статті 3 Конституції України : «Людина, її життя і здоров'я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю».

25 листопад  у Немирівському районі стартувала щорічна Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства». Ініціатори обрали датою початку акції 25 листопада -  Міжнародний день ООН з викоренення насильства щодо жінок – присвячений сестрам Мірабаль, які були жорстоко вбиті під час диктатури Трухильо у Домініканській Республіці у 1960 році, а датою завершення – 10 грудня - Міжнародний день прав людини.

У цей період входять й інші важливі для демократичної спільноти дати: 1 грудня – Міжнародний день боротьби зі СНІДом, 2 грудня – Міжнародний день боротьби з рабством, 3 грудня – Міжнародний день інвалідів, 5 грудня – Міжнародний день волонтера, 6 грудня – річниця інциденту в Монреалі, 9 грудня - міжнародний день боротьби з корупцією. Таким чином, майже кожен день від 25 листопада до 10 грудня присвячений протидії будь-якій формі насильства  (у громадській чи приватній сферах).Основними завданнями акції є:

- привернення уваги громадськості до актуальних для українського суспільства проблем подолання насильства в сім’ї, протидії торгівлі людьми та жорстокого поводження з дітьми, гендерного насильства та забезпечення рівних прав жінок і чоловіків;

- активізація партнерського руху органів державної влади, державних закладів, громадських організацій щодо викорінення домашнього насильства;

- проведення інформаційних кампаній з метою підвищення обізнаності населення України з питань попередження насильства в сім'ї, жорсткого поводження з дітьми, формування свідомості всіх верств населення  щодо нетерпимого ставлення до насильства;

- формування свідомості усіх верств населення щодо нетерпимого ставлення до насильства.

Службою у справах дітей райдержадміністрації в рамках акції були проведені заходи присвячені протидії насильству, метою яких було донести до дітей, що найвищою цінністю будь-якої держави, є людина, її життя і здоров’я, честь і гідність, недоторканість та безпека, а саме :

- у ряді навчальних закладів району службою у справах дітей райдержадміністрації разом з Немирівським районним центром зайнятості, було проведено лекторій на тему : «16 днів проти насильства»;

- серед учнів було проведено анкетування на тему : «моє життя в сім’ї та школі», в ході якого кожна дитина мала можливість висловити свою думку. Загалом анкетуванням охоплено 104 дитини;

- серед дітей розповсюджено друковану продукцію та номери телефонів служб у справах дітей району, області та «гарячої» лінії громадської організації «Ла Страда-Україна».

Права і свободи людини та їх гарантії визначають зміст і спрямованість діяльності держави. Держава відповідає перед людиною за свою діяльність. Утвердження і забезпечення прав і свобод людини є головним обов'язком держави.

Служба у справах дітей