14 грудня в Україні традиційно проводиться День вшанування ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС — людей, які ціною свого життя і здоров'я змогли здолати страшну трагедію 20 століття, що сталася 26 квітня 1986 року на Чорнобильській АЕС. Ця пам'ятна дата була затверджена указом президента України 10 листопада 2006 року. Саме 14 грудня було офіційно повідомлено про завершення будівництва саркофага над зруйнованим у результаті вибуху четвертим енергоблоком ЧАЕС. Зараз День вшанування ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС багато хто називає просто днем ліквідатора.

Чорнобиль Цей день пам'яті давно став скорботним нагадуванням всьому людству про важку перемогу над вогнем, яких охопив реактор атомної станції. У 1994 році багато українських громадських організацій чорнобильців зверталися до влади з ініціативою створення Дня вшанування ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС, але їхнє прохання в той момент відхилили. Після цього ліквідатори почали відзначати цей день неофіційно. Тепер же під час святкування цієї пам'ятної дати силові структури України виділяють почесний караул, представники влади покладають вінки до пам'ятників, які слугують нагадуванням усім нам про ту страшну аварію й кількість загиблих ліквідаторів.

Сьогодні, 14 грудня з привітальним словом до ліквідаторів звернулись голова районної державної адміністрації Юрія Погорелюка його заступник Петро Бугаков, заступник голови районної ради Аркадій Собченко, голова районної організації "Союз. Чорнобиль. Україна" В’ячеслав Печак, начальник Тульчинського об’єднаного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області Алла Мельник.

Юрій Погорелюк  звернувся до присутніх зі словами вдячності та наголосив на тому, що ліквідатори є героями, які ними стали в мирний час у боротьбі із мирним атомом. Адже саме ліквідатори не шкодуючи свого здоров’я і життя, працювали в зоні радіаційного лиха, аби якомога швидше ліквідувати наслідки Чорнобильської трагедії та зупинити розбурхану стихію некерованої ядерної реакції. Зі словами вдячності до присутніх звернувся Аркадій Собченко. Побажали усім довголіття, здоров’я, родинного затишку та миру в Україні.

Присутні на святі ліквідатори поклали квіти до пам’ятного знаку "Ліквідаторам аварії на ЧАЕС - немирівчанам".

Приємним моментом стала церемонія нагородження чорнобильців Почесними грамотами районної державної адміністрації та районної ради та відзнаками ВГО "СЧУ".

Відділ інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату райдержадіністрації