Незабаром новорічні та різдвяні свята, що принесуть до кожного будинку радість і надію, зміни на краще в житті.

Немирівський ВП ГУНП  зробить усе, аби новорічні та різдвяні свята пройшли без порушень правопорядку. Основне завдання правоохоронців - забезпечити безпеку громадян, їхні права, свободи і законні інтереси, запобігати правопорушенням та їх припиненню, тож особовий склад Немирівського відділення поліції працюватиме у посиленому режимі несення служби.

Водночас особлива увага приділяється забезпеченню посилення охорони місць де будуть проводитись святкові заходи та біля особливо важливих державних об’єктів і установ, об’єктів життєзабезпечення населення.

Напередодні новорічних свят в районі працівниками поліції та іншими зацікавленими службами посилена охорона хвойних лісових насаджень та селекційних плантацій.

Кожен громадянин перед новорічними святами зможе особисто ознайомитися з обсягами, місцями реалізації, цінами на новорічні ялинки на сайтах облуправлінь лісомисливського господарства та лісгоспів. Громадяни зможуть купувати ялинки прямо в державних лісгоспах. Це буде значно дешевше, ніж на ялинкових базарах.

Зазначимо, що до 2014 року маркування новорічних ялинок проводилося бирками, які виготовлялися з пластику. В умовах максимальної економії державних коштів, було знайдено значно вигіднішу альтернативу биркам – самоклейні етикетки.  При цьому слід зауважити, що самоклейні етикетки виготовляються зі спеціального паперу, що унеможливлює їх повторне використання, так як вони повністю руйнуються при спробі їх розклеювання.

Самоклейні етикетки містять індивідуальний номер та відповідний йому штрих код, який заноситься до єдиної системи електронного обліку деревини. Перевірка законності походження ялинки відбуватиметься шляхом введення номеру із самоклейної етикетки, яка прикріплена до ялинки, на сайті http://www.ukrforest.com. У випадку, якщо інформація на сайті відсутня – це може свідчити, про сумнівне походження ялинки.

Сподіваємося на свідомість громадян при придбанні ялинок та просимо при виборі новорічних ялинок звертати увагу на наявність самоклейної етикетки.

При нагоді, попереджаємо, населення району, що за незаконну порубку  хвойних насаджень порушник буде притягнутий до адміністративної чи кримінальної відповідальності,  а також в обов’язковому порядку ще  і відшкодує   збитки, завдані лісовому фонду. Так відповідно до ст. 65 Кодексу України про адміністративні правопорушення лісо порушники сплачують ще й штраф за незаконну рубку хвойних дерев у розмірі від п’яти до десяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян (85-170 грн), а посадові особи від семи до дванадцяти неоподаткованих мінімумів (119-204 грн).

Статтею 246 Кримінального кодексу України «Незаконна порубка лісу» визначено, що незаконна порубка дерев або чагарників у лісах, захисних та інших лісових насадженнях, що заподіяла істотну шкоду, а також вчинення таких дій у заповідниках або на територіях та об’єктах природно-заповідного фонду, або в інших особливо охоронюваних лісах – карається штрафом від трьохсот до п’ятисот неоподатковуваних мінімумів (5100-8500 грн) доходів громадян або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на той самий строк.

Та сама дія, вчинена повторно або за попередньою змовою групою осіб, - карається обмеженням волі на строк від двох до п’яти років або позбавленням волі на той самий строк.

Керівництво поліції звертається до мешканців району з проханням не здійснювати дій, що межують з адміністративною або кримінальною відповідальністю та сприяти працівникам поліції у забезпеченні охорони публічної безпеки та порядку.

Немирівський ВП ГУ НП у Вінницькій області