24 грудня 2017 року виповнилось 80 років з Дня народження В’ячеслава Чорновола – державного, громадського, політичного діяча, журналіста, народного депутата України I – III скликань, одного із лідерів українського правозахисного руху, багаторічного лідера Народного Руху України.

В'ячеслав Максимович Чорновіл — український політик, публіцист, політв'язень СРСР, Герой України. Разом з іншими діячами започаткував в Україні національно-визвольний рух шістдесятників та дисидентів, ініціатор створення Української гельсінської спілки.

За «антирадянську пропаганду» перебував у мордовських таборах суворого режиму і на засланні 17 років. Був ініціатором проголошення Декларації про державний суверенітет 16 липня 1990 року та Акту проголошення Незалежності України 24 серпня 1991 р. Трагічно загинув в автокатастрофі у 1999 році за нез’ясованих обставин.

З нагоди відзначення 80-річчя з Дня народження В’ячеслава Чорновола в Немирівській ЦРБ було організовано виставку-присвяту «Той, що проламував стіни тоталітаризму» та проведено віртуальний історичний портрет «В’ячеслав Чорновіл – постать на тлі епохи».

Центральна районна бібліотека