Різдво Христове належить до великих християнських свят. Його чекають з нетерпінням і дорослі, і малі. Воно приносить чимало радощів, веселощів та гарного настрою. Свято тішить своїм затишком, спокоєм та надіями на краще майбутнє. Воно втілює в собі прадавні українські традиції та звичаї. Але, пройшовши вир страшних історичних подій, голодоморів, війн, революцій, багато самобутніх різдвяних традицій втратились, тому сьогодні український народ збирає по крихточці, береже та відновлює їх, щоб зберегти власну автентичність та неповторність нації.

Співати колядки і щедрівки - найулюбленіша традиція на різдвяні свята не тільки у дітей, а й у дорослих. Колядки – це унікальний спосіб, який залишили нам пращури, у народнопісенній формі донести радість Різдва Христового усім людям. В цей день прийнято ввечері ходити з Віфлеємською  зіркою із позолоченого паперу, прикрашеною ліхтариком. З нею ходили по селу та співали різдвяні пісні. У різних регіонах колядують не в однаковий час: де вже на Святий Вечір, десь − першого дня на Різдво, десь – на другий день після свят. Мабуть, найвідомішою колядкою для українців є пісня "Добрий вечір тобі!" Саме із цією колядкою завітали до музею «Літературна Немирівщина» немирівчани, які люблять народну пісню, українські традиції. Із душевною теплотою в стінах музею лунали колядки, щедрівки, народні пісні. А під час перегляду літературної виставки «Співці Подільського краю», присвяченої літераторам Вінниччини, які народилися у січневі дні, звучали гуморески С. Руданського та В. Коряка, лунали пісні «Росте черешня в мами на городі» та «Кущ осінньої калини» М. Луківа. Позитивних емоцій в цей день додала і пісня «Зима», яку гості виконали біля виставки новорічних вітальних листівок ХХ століття «Світ фантазії в новорічних листівках». Гарному настрою сприяли колядки, щедрівки, віншування, народні пісні у виконанні колядників. А завершився захід піснею «І в Вас і в нас хай буде гаразд».

Музей "Літературна Немирівщина"