З метою попередження виникнення водно-нітратної метгемоглобінемії у новонароджених дітей, а такий випадок мав місце у с.Джуринці Немирівського району в січні поточного року ( дитині 11 місяців приготували їжу на питій воді з криниці, яка мала вміст нітратів 252.6 мг/дм³ при нормі – 50 мг/дм³ )  та на виконання  Постанови № 16 від 17 травня 2010  року  головного державного санітарного лікаря України «Про попередження виникнення водно-нітратної метгемоглобінемії у дітей», наголошуємо на важливості  доставки проб питної води до виписки із пологового відділення мами з дитиною.

Воду можна доставляти в лабораторію Немирівського міжрайонного відділу лабораторних досліджень, яка знаходиться в м. Немирів, вул. І Франка.32-а.

Проба води відбирається в чисту пластикову пляшку, об’ємом 1,5 л  із криниці індивідуальної, криниці громадського користування чи водорозбірної колонки, при наявності водогону - із крана в квартирі, а саме: пробу тієї води, яка буде використовуватись для пиття чи приготування їжі новонародженій дитині.

Проведення таких досліджень питної води буде проводитись безкоштовно з послідуючою видачею результатів досліджень та рекомендаціями батькам.

Норма вмісту нітратів у питній воді згідно ДСанПін 2.2.4-171-10. "Гігієнічні вимоги до води питної,  призначеної  для споживання людиною" має бути не більше 50,0 мг/дм³.

Памятайте , звичайна  дія – вчасна доставка проби води на дослідження може врятувати вашу дитину від отруєння нітратами.

Якщо у Вас виникатимуть додаткові запитання щодо вищевикладеного, просимо звертатись до відділу  лабораторних досліджень у Немирові  за тел.  2-25-04.

ВСП Немирівський МВЛД