Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 08 серпня 2016 року   № 540 «Деякі питання надання пільг і житлових субсидій населенню на придбання твердого палива і скрапленого газу» змінено граничні показники вартості твердого палива та скрапленого газу для надання пільг населенню. У  2018 році вартість твердого  палива та скрапленого  газу становить:

• тверде паливо – 2424,16 грн. за 1 тонну;
  • скраплений газ – 242,42 грн. за 1 балон.

Пільги на придбання твердого  палива можуть бути надані як у натуральному виразі, так і в готівковій формі - за вибором пільговика.

Для призначення  пільг  з придбання твердого  палива та скрапленого  газу особи звертаються до сільських рад та ОТГ за місцем проживання з  відповідною  заявою,  до  якої додають довідку про наявність у житловому приміщенні пічного  опалення  та/ або кухонного вогнища на твердому паливі і  номер зареєстрованої  газобалонної установки. Сільські ради та ОТГ складають списки осіб окремо за кожною пільговою категорією населення та подають ці  списки  до управління соціального  захисту населення.

У разі  смерті особи, включеної до затвердженого  списку, члени сім’ї померлого, які проживали разом з ним,  можуть отримати  кошти  готівкою  на  придбання  твердого  палива  і  скрапленого  газу  або  тверде  паливо  в  натуральному  вигляді  на  підставі:

1) заяви одного  із членів  сім’ї, поданої не пізніше закінчення бюджетного  періоду;

2) копії свідоцтва  про  смерть  особи;

3) виданої в установленому  порядку довідки про  факт проживання членів  сім’ї разом із особою.

До  членів  сім’ї пільговика належать: дружина (чоловік), їхні  неповнолітні  діти (до 18 років); неодружені повнолітні  діти, визнані інвалідами з дитинства І та ІІ групи або інвалідами І групи;  особа, яка проживає разом з інвалідом війни І групи та доглядає за ним, за умови, що інвалід війни не перебуває у шлюбі; непрацездатні  батьки; особа, яка знаходиться під опікою або піклуванням громадянина, який має право на пільги, та проживає разом з ним.

У разі  підключення житла до  системи газо-, тепло-, електропостачання для його опалення, отримані  кошти готівкою на  придбання твердого  палива або тверде  паливо не повертаються. Пільги з оплати газо-, тепло-, електропостачання для опалення житла надаються особі з наступного бюджетного  періоду.

Пільгою на тверде паливо може скористатись пільговик, який в 2018 році не скористався правом на субсидію.