У 2017 з державного бюджету України виділено 192 091грн. для надання грошової допомоги для компенсації вартості путівок на санаторно-курортне лікування постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи. Даною пільгою скористалося 37  осіб  Немирівського району, які мають І категорію постраждалих.

В оздоровчій кампанії було задіяно 10 санаторно-курортних закладів, які були  самостійно обрані чорнобильцями.

На даний час на обліку в управлінні соціального захисту населення  для забезпечення санаторно- курортними путівками в 2018 році перебуває 47 осіб.

Для забезпечення прав громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, на санаторно-курортне лікування Кабінетом Міністрів України 25.01.2018 прийнято постанову за № 31 «Про встановлення розміру грошової допомоги для компенсації вартості путівок санаторно-курортним закладам і закладам оздоровлення та відпочинку у 2018 році», якою передбачено грошову допомогу для компенсації вартості путівок шляхом безготівкового перерахування санаторно-курортним закладам і закладам оздоровлення і відпочинку за надання послуг, розміри якої становлять для:

- осіб, віднесених до категорії 1,  - 6 822 гривні;

- осіб, віднесених до категорії 1, із захворюванням нервової системи (з наслідками травм і захворюваннями хребта та спинного мозку) – 20685 гривень;

- дітей, яким встановлено інвалідність, пов’язану з Чорнобильською катастрофою, та одного з батьків або особи, яка їх замінює, - 13545 гривень.

Згідно кошторисних призначень на 2018 рік для оплати  санаторно –курортного лікування громадянам, віднесених  до категорії 1, та дітей-інвалідів, інвалідність, яких пов’язана з Чорнобильською катастрофою   передбачено 156906 грн.

Згідно Постанови Кабінету Міністрів України від 23 листопада 2016 року №854 « Деякі питання санаторно-курортного лікування, та відпочинку громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» внесено зміни до порядку санаторно-курортного лікування громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Громадяни даних категорій мають право на вільний вибір санаторно-курортного закладу відповідно до профілю лікування в зручний час, а також за бажанням здійснити доплати за надання додаткових послуг за рахунок власних коштів.

Для організації оздоровлення в 2018 році громадянам, потерпілим внаслідок Чорнобильської катастрофи, які перебувають на обліку, для забезпечення санаторно-курортною путівкою необхідно звернутися особисто до управління каб.№ 103 для надання інформації про обраний санаторно-курортний заклад та період оздоровлення до 20 березня 2018 року.

Щодо виплати грошової компенсації замість путівки громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи

Для реалізації прав громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, на отримання за їхнім бажанням грошової компенсації замість путівки Кабінетом Міністрів України прийнято постанову від 08.11.2017 №838 « Про розмір середньої вартості путівки для виплати грошової компенсації замість путівки громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».

Розмір компенсації буде становити 35 відсотків чинного на 01 січня 2018 року розміру одного прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

Для отримання зазначеної компенсації до органу соціального захисту населення подаються наступні документи:

заява на отримання грошової компенсації замість путівки;

довідка 070/0 видана закладом охорони здоров’я;

копія посвідчення громадянина, віднесеного до категорії 1( із вкладкою);