Якщо працівник виконав місячну норму праці, роботодавець зобов’язаний нарахувати зарплату не менше 3723 грн. Якщо ж зарплату нараховано в меншому розмірі (у т. ч. через періодичність виплат), потрібно здійснити доплату до 3723 грн.

Якщо працівник працює на умовах неповного робочого часу чи не виконав місячну (годинну) норму праці, то мінімальну зарплату визначають пропорційно.

Мінімальні гарантії в оплаті праці внутрішніх сумісників забезпечують окремо за основним місцем роботи і за сумісництвом, оскільки це різні трудові договори, юридично між собою не пов’язані.

Відпускні, лікарняні, декретні, як і оплату за середнім заробітком в інших випадках, не ураховуємо при забезпеченні гарантованого мінімального розміру зарплати, оскільки це виплати за невідпрацьований час.

Не враховують до зарплати для забезпечення її мінімального розміру:

• доплати за роботу в несприятливих умовах праці та підвищеного ризику для здоров’я;
  • доплати за роботу в нічний та надурочний час;
  • виплати за роз’їзний характер робіт;
  • премії до святкових і ювілейних дат.

При забезпеченні розміру мінімальної зарплати враховують:

• доплати за виконання обов’язків тимчасово відсутнього працівника, за суміщення, розширення зони обслуговування, збільшення навантаження, заміщення;
  • надбавки за інтенсивність, напруженість праці;
  • місячні, квартальні, піврічні, річні премії, спеціальні премії;
  • винагороди за підсумками роботи за рік та за вислугу років;
  • матеріальну допомогу (у т. ч. на вирішення соціально-побутових питань), допомогу на оздоровлення тощо.