Одним з пріоритетних напрямів діяльності районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді є соціальна робота з сім’ями, які перебувають у складних життєвих обставинах. В зазначеному напрямку роботи одним із найголовніших чинників є раннє виявлення сімей, які потребують сторонньої допомоги, метою якого є профілактика сімейного неблагополуччя, своєчасного виявлення проблем та надання відповідної якісної допомоги.

04 травня 2018 року при Немирівській районній державній адміністрації відбулося чергове засідання міжвідомчої ради з питань сім’ї, гендерної рівності, демографічного розвитку, запобігання насильству в сім’ї та протидії торгівлі людьми. У присутності голови комісії, заступника голови районної державної адміністрації Бугакова П.В. та членів комісії на засіданні були розглянуті проблемні питання сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах і потребують сторонньої допомоги. Основну частину проблем сімей складають малозабезпеченість, відсутність у батьків навичок догляду за дітьми, схильність до вживання алкоголю, складні хронічні хвороби, відсутність реєстрації та особистих документів. Такі сім’ї потребують здійснення соціального супроводу фахівцем із соціальної роботи, який надає сім’ї ряд послуг, що передбачає оцінку потреб, визначення шляхів вирішення основних проблем, регулярні зустрічі чи відвідування отримувача послуги з метою моніторингу виконання поставлених завдань, сприяння у отриманні інших послуг, допомогу в усвідомленні значення дій, навчання та розвиток навичок, спрямованих на подолання чи мінімізацію складних життєвих обставин для досягнення позитивного результату.

Районний центр соціальний служб
для сім’ї, дітей та молоді