Шахи найбільш успішна гра винайдена людством. Грати в шахи може кожний, але зрозуміти до кінця таємницю староіндійської гри не дано нікому, навіть комп’ютерам. Недаремно дехто вважає, що шахи – це гра богів, подарунок космічних братів по розуму. В шахи грають люди різного віку, але найбільш корисна ця дивовижна гра для розвитку молодої особистості. Шахи – щось більше ніж просто гра,  це інтелектуальне проведення часу. Гра в шахи приносить багато радості і задоволення, особливо дітям, збагачує їх внутрішній світ – розвиває мислення, уяву, пам’ять, математичні здібності, вчить бути уважними, винахідливими, наполегливими.

Одним із головних уроків шахової гри є те, що діти вчаться приймати самостійні і відповідальні рішення спочатку за шахівницею, а потім у житті. Недаремно кажуть, що життя – це партія в шахи. Загальновідомо, що навчитися грати в шахи дуже просто, але володіти здатністю добре грати не всім під силу. Для цього необхідно багато вчитися, регулярно тренуватися, постійно аналізувати допущені помилки в шаховій грі, частіше виступати в шахових змаганнях.

6 травня 2018 року в Брацлаві відбувся відкритий районний дитячо-юнацький шаховий турнір «Наші шахові надії», присвячений Дню Великої Перемоги. В змаганні приймали участь команди шахових гуртків Немирова, Брацлава, Ковалівки, Тульчина і т. д. На початку спортивного свята заступник брацлавського селищного голови  Марчук А. О. привітав і побажав любителям давньої гри перемоги, висловив впевненість, що молоді шахісти гідно виступатимуть і на обласних змаганнях.

Формат турніру – шахова команда, яка складалася із 4 чоловік (3 юнаки і 1 дівчина). В першій групі, яка об’єднувала гуртківців молодшого шкільного віку, перемогу здобули: 1 місце (12,5 очок) – команда шахового гуртка «Гамбіт» (Брацлав), 2 місце (10,5 очок) – команда шахового гуртка Комунального закладу "Немирівського районного центру дитячої та юнацької  творчості", 3 місце (9,5 очок) – команда шахового гуртка Тульчинського будинку дітей та юнацтва. В особистій першості 1 місце здобули: Зелінський Богдан (Брацлав), Уманець Ілля (Тульчин), Осадчук Андрій (Брацлав), Кавун Анна (Немирів); 2 місце отримали: Слив’янчук Іван (Тульчин), Тимчик Євген (Брацлав), Коновалов Констянтин (Немирів), Куляс Діана (Брацлав); 3 місце завоювали: Завадський Михайло (Брацлав), Сокольвак Артем (Немирів), Любчик Богдан (Брацлав), Харламова Олександра (Тульчин).

Багато батьків були присутніми на шаховому турнірі. Вони з великим хвилюванням спостерігали за грою своїх дітей, раділи їх маленьким перемогам і не сумували з приводу поразок. Більшість школярів демонстрували хороший рівень гри, виправдали довіру як тренерів, так і батьків.

В другій групі, де змагалися гуртківці середнього та старшого шкільного віку, більш досвідчені шахісти відбулася гостра і цікава боротьба між командами № 1 і № 2  брацлавського шахового гуртка та командами № 1 і № 2 Шахового гуртка Ковалівської НВК «ЗОШ І-ІІІ ст.». Найкращі результати в командній першості досягли: 1 місце – команда № 1 (Ковалівка), 2 місце – команда № 1 (Брацлав), 3 місце – команда № 2 (Брацлав).

Переможцями в особистій першості стали: Вітвіцький Максим (Брацлав), Кулак Ілля (Немирів), Афанащенко Василь (Брацлав), Мудрак Вікторія (Ковалівка). Добру гру продемонстрували інші гуртківці: Волинець Віктор, Тиркало Вадим, Волинець Софія (Ковалівка), Ковальчук Вадим, Остапенко Владислав, Казімірський Сергій (Брацлав).

Учасники турніру отримали грамоти Немирівської районної організації ВФСТ «Колос» (голова Миговський Л. М.), грамоти і призи (6 комплектів шахів) Брацлавської селищної ради (голова Мазур В. П.)

В майбутньому передбачається залучити  більшу кількість учасників шахових гуртків Немирівського району та поза його межами до участі в шахово-шашкових змаганнях.

Президент брацлавського

шахового клубу Юрій Радостєв