Одним з інструментів державної підтримки розвитку тваринництва обрано надання фізичним особам спеціальної бюджетної дотації.

Цього року за утримання молодняка ВРХ її встановлено у розмірі до 2 тисяч 500 гривень за вирощування телят до одного року.

Підприємствам уряд також надає дотацію за утримання корів у розмірі 1500 грн.

Аби скористатися дотацією за утримання корів, підприємство має подати до Мінагрополітики наступні документи:

— заявку (в електронному — e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. та паперовому вигляді — 01001, м.Київ, вул. Хрещатик, 24);

— довідку про відкриття поточного рахунку, видану банком;

— копію звіту про стан тваринництва (форма 24-сг) станом на 1 січня поточного року, засвідчену органами державної статистики;

— довідку, чинну на дату подання заявки, про відсутність заборгованості з податків, зборів, платежів, що контролюються органами доходів і зборів.

Терміни подачі документів — до 1 квітня (відповідно до звіту щодо ВРХ станом на 1 січня) та до 1 жовтня (відповідно до звіту щодо ВРХ станом на 1 липня).

Щоб отримати дотації за утримання молодняку ВРХ, власник має подати до місцевої сільської/селищної, міської ради або ради об’єднаної територіальної громади копії паспортів ВРХ; копію паспорта громадянина України; копію довідки або договору про відкриття рахунку в банку; копію документа, що засвідчує реєстрацію у Державному реєстрі фізичних осіб — платників податків. Зазначені документи приймаються протягом бюджетного року до 1 травня, до 1 вересня і до 1 грудня поточного року в порядку черговості їх надходження.

Відповідно до Закону України «Про Державний бюджет України на 2018 рік», за бюджетною програмою «Державна підтримка галузі тваринництва» передбачені видатки загального фонду в обсязі 4 мільярди гривень.

Бюджетні кошти спрямовуються для державної підтримки розвитку галузі тваринництва, стабілізації поголів’я худоби та поліпшення її генетичного потенціалу, стимулювання збільшення виробництва продукції тваринництва.

Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для підтримки галузі тваринництва, затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 7 лютого 2018 року № 107.

Відділ агропромислового розвитку  Немирівської районної державної адміністрації