Першого червня діти учасників бойових дій АТО Немирівського району за сприяння Немирівської районної державної адміністрації та районної громадської організації учасників АТО мали можливість побувати в одній  із найвизначніших пам’яток ландшафтного мистецтва в Європі – Національному дендрологічному парку «Софіївка», який знаходиться на території м.Умань та почути цікаві захоплюючі історичні факти про події, які відбувалися на території цього парку.

Уманська Софіївка – дивовижний рукотворний сад, в якому переплелись казка та реальність, легенди, міфи та щось вічне, невловиме та загадкове…

Історія Софіївського парку бере свій початок в 1785 році. Цей дивовижний парк був збудований на честь однієї    з найкрасивіших жінок того часу – сучасники називають її українською Анжелікою. Для когось вона – всього-на-всього була дочкою грецької куртизанки та купця, а для когось – символом витонченості, краси та мудрості. За серце цієї жінки боролись найвпливовіші чоловіки того часу, які були готові на все заради прихильності красуні.

Будувати Софіївський парк було доручено польському артилерійському офіцеру Людвику Метцелю, котрий мав за плечима великий досвід в військовій топографії та інженерії. Над проектом працювало близько 800 робітників, котрі за свою роботу отримували платню.

Є тут і амфітеатр, і Єлисейські поля, і головна прикраса – фонтан Змія, з пащі якої піднімається стовп води висотою майже 20 метрів. Це справді неймовірне видовище, позмагатися з яким під силу ще одному природному чуду парку – великому водоспаду, що розташований на висоті 18 метрів над землею, і стікає в мальовниче спокійне озеро, в якому можна зустріти білих лебедів.

Романтична історія створення національного дендрологічного парку залишила по собі безліч загадкових міфів та легенд:

• Якщо побувати біля Венери і випити води з її джерела, тіло покинуть всі недуги та хвороби.
  • У людини, на котру не впаде жодна краплина води під час проходу під Великим водоспадом, здійсниться найзаповітніша мрія.

Діти мали також можливість побувати у «Печері Щастя»,  при вході до якої,  згідно наказу Графа Потоцького, було написано: «Забудь про біди та прийми вічне щастя. Якщо ти щасливий, то стань ще щасливіше». Згідно повір’ю, кожен, хто зайде до печери, забуде про горе на незгоди.

Побувавши у цьому мальовничому, історичному парку, кожен із нас впевнився в тому, що Софіївка – уманське диво, яке варто відвідати хоча би раз у житті, щоб поринути у загадковий світ любові, містики та давнього світу.

Відділ сім’ї, молоді та спорту районної державної адміністрації