В районній державній адміністрації 05.06.2018 року проведено чергове засідання районного комітету забезпечення доступності осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення до об’єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктур.

Відкрив і вів засідання Урбанський Б.П. - перший заступник голови районної державної адміністрації, голова комітету доступності, який зазначив, що створення належних умов життєдіяльності таких осіб є одним з найважливіших завдань, які гостро стоять перед органами виконавчої влади, місцевого самоврядування, роботодавцями, громадськими організаціями та всіма небайдужими людьми.

На сьогоднішній день в державі соціальна політика щодо осіб з обмеженими фізичними можливостями набуває  все більшої уваги. Інвалідність на сьогодні є соціальним явищем. Проблема захисту інвалідів у сучасних умовах набуває особливого значення у зв’язку з постійним зростанням їх частки в загальній структурі населення. Забезпечення вільного доступу і можливості переміщення в різних об’єктах громадського користування є важливим фактором подолання безпорадності й ізольованості людей з інвалідністю. Архітектурна доступність підвищує шанси цих людей знайти роботу, здобути освіту, користуватися громадськими послугами, приймати участь у різних соціальних, культурних, оздоровчих заходах.

Проаналізувавши хід виконання  попередніх протокольних доручень проблема архітектурних бар’єрів, недоступного транспорту, відсутності необхідних гігієнічних зручностей для осіб з інвалідністю у приміщеннях громадського призначення досі залишається гострою, незважаючи на певні зрушення.

А тому запропонував залишити  на контролі питання і не знімати з порядку денного завдання, які наразі не виконані. Додати об’єкти, які були запропоновані під час проведення засідання  комітету доступності інвалідів та інших маломобільних груп населення до об’єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури при райдержадміністрації до переліку, які потребують проведення робіт із залученням їх до потреб людей з інвалідністю.

Спеціалістам секторів містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства відділу економіки райдержадміністрації  направити листи в ОТГ та виконкоми сільських рад з рекомендацією при будівництві, реконструкції, ремонту доріг приділяти особливу увагу облаштуванню пішоходних переходів, тротуарів, перехресть вулиць так, щоб інвалідам було зручно перетинати дорогу.

За результатами засідання комітету доступності видано протокольне доручення.