НЕМИРІВСЬКЕ ВІДДІЛЕННЯ
Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування   України у Вінницькій області інформує:

Перспектива розвитку будь-якої держави світу значною мірою залежить від здоров»я  працюючих, їхньої професійної активності, трудового довголіття.

Працююче населення – це та сила, яка створює і підтримує матеріальну основу суспільства. Тому проблема збереження здоров»я громадян, створення на кожному робочому місці безпечних умов праці є надзвичайно актуальною і вагомою.

На жаль, з появою різних форм власності  на багатьох підприємствах малого та середнього бізнесу  практично не працює  система управління охороною праці.

Доволі велика кількість роботодавців не маючи достатньої кваліфікаційної підготовки в питаннях  охорони праці, та не знаючи  про конкретні вимоги до виробничого середовища, обладнання й устаткування, порядку ведення робіт та не маючи економічних стимулів,  не зацікавлені в створені безпечних та не шкідливих умов праці,  тому  залучають до виконання тих  чи  інших  робіт працівників без проходження ними медичного огляду, навчання, інструктажів з питань охорони праці.

В зв»язку  з початком  жнивної компанії на території Немирівського району    хотілося б ще раз окремо звернутися до усіх керівників  з проханням  забезпечити працюючих засобами індивідуального захисту, обстежити усю  техніку яка є у вас в наявності та саме головне – провести медогляди, навчання, інструктажі з питань охорони праці з усіма категоріями працівників та контролювати дотримання ними відповідних правил поведінки при виконанні трудових обов’язків.

Ми всі повинні усвідомити, що безпека громадян на робочих місцях являється одним із основних чинних забезпечень соціального розвитку та стабільності як підприємств, так і держави в цілому. А в разі настання нещасного випадку роботодавець, одержавши повідомлення про нещасний випадок  зобов’язаний: протягом однієї години передати з використанням засобів зв’язку та протягом доби на паперовому носії повідомлення про нещасний випадок Фондові за місцезнаходженням підприємства, на якому стався нещасний випадок. Відповідно до даного порядку роботодавець зобов’язаний при отриманні повідомлення про груповий нещасний випадок, нещасний випадок із смертельним наслідком, нещасний випадок, що спричинив тяжкі наслідки, випадок смерті або зникнення працівника під час виконання трудових (посадових) обов’язків, протягом однієї години повідомити з використанням засобів зв’язку та протягом трьох годин подати на паперовому носії повідомлення згідно з додатком 2 ,  за телефоном: 2-26-30  (з 8:00 до 17:00)