Чиста вода – це життя, це запорука нашого здоров’я і здоров’я наших дітей.

На жаль, не всі ми маємо змогу її вживати. Значна кількість водоносних горизонтів забруднена різними шкідливими для організму людини сполуками. І собливої уваги серед них заслуговують нітрати.

Нітрати – це солі азотної кислоти, багато з яких під назвою « селітри» широко використовуються  як  мінеральні добрива в сільському господарстві, а також у промисловості. На жаль,  в результаті нераціональної  і необдуманої діяльності людини виникло порушення його екологічного балансу , яке спричинило накопичення нітратів в рослинних продуктах, питній воді, що, в свою чергу, призвело до різкого збільшення нітратного навантаження на організм людини.

Нітрати добре всмоктуються в травному тракті, швидко потрапляють у кров і розносяться по всьому організму. Якщо в організм людини надходить нітратів більше допустимих норм, виникає клінічна картина гострого або хронічного нітратного отруєння.

Для дітей у перші місяці життя, вода , забруднена нітратами, надзвичайно небезпечна. Якщо суміш для немовляти віком  0 -3 місяці розвести водою, яка містить 80-100 мг/дм³  нітратів, у дитини може виникнути гостре отруєння.

Забруднену нітратами воду можна використовувати для технічних цілей:

• миття посуду,
  • прання білизни,

прибирання в приміщеннях, тощо.

ВСП Немирівський міжрайонний відділ  лабораторних досліджень  ДУ «ВОЛЦ МОЗУ»