Питна вода, призначена для споживання людиною, повинна бути безпечною в епідемічному та радіаційному відношенні, мати сприятливі органолептичні властивості та нешкідливий хімічний склад.

Відповідно до ст.18 Закону України  «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення» органи виконавчої влади, місцевого і регіонального самоврядування зобов’язані забезпечити жителів міст та інших населених пунктів питною водою, кількість та якість якої повинні відповідати  вимогам санітарних норм і державного стандарту.

Згідно ДСанПіН 2.2.4.171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною» відокремленим структурним підрозділом проводиться контроль за якістю та безпечністю води.

Щоб здійснювати постійний лабораторний контроль (моніторинг) за якістю питної води Немирівським міжрайонним відділом  лабораторних досліджень ще 3 роки тому  були направлені листи керівникам закладів та головам сіл з проханням надати інформацію щодо кількості та місцезнаходження джерел водопостачання ( артсвердловин, колодязів громадського користування).

За даними сільських голів кількість колодязів громадського користування з кожним роком зменшується і на початок 2018 року  у Немирівському районі становила 151.

В поточному році всім  власникам джерел водопостачання були направлені листи із пропозиціями щодо укладення угод на дослідження води та  графіки доставки води.

Більшість керівників та сільських голів з розумінням  віднеслись до даного питання і підписали угоди на дослідження води із  відокремленим структурним підрозділом «Немирівський міжрайонний відділ лабораторних досліджень».

Однак, знайшлись і такі сільські голови, які відмовились, це:

-голова Брацлавської ОТГ

-голова села Вовчок

-голова села Гриненки

-голова села  Бондурівка

- голова села  Боблів

- голова  села Рачки

Згадані керівники мотивують відмову відсутністю коштів. Хочеться сподіватись, що і вони найближчим часом забезпечать  населення своїх населених пунктів перевіреною водою належної якості. Адже здоров'я  людини – це не те, на чому варто економити.

Немирівський міжрайонний відділ лабораторних досліджень