Організація оздоровлення і відпочинку дітей та молоді Немирівського району влітку 2018 року  проводиться  відповідно до Закону України “Про оздоровлення та відпочинок дітей” від 21.05.2009 року № 1401-VI із змінами та доповненнями.

Відповідно до розпорядження голови районної державної адміністрації від 04 травня 2018 року № 116  “Про організацію відпочинку та оздоровлення дітей, учнівської та студентської молоді Немирівського району влітку 2018 року" створено районну координаційну раду з питань оздоровлення та відпочинку дітей, учнівської та студентської молоді влітку 2018 року.

Відповідно до рішення голови районної державної адміністрації від 25 травня 2018 року № 141 утворено районний оперативний штаб з координації оздоровчої кампанії 2018 року.

08 серпня 2018 року членами оперативного штабу з координації оздоровчої кампанії 2018 року в складі представників відділу сім’ї, молоді та спорту райдержадміністрації, служби у справах дітей, районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, районного управління Держпродспоживслужби, районного відділу поліції, районного сектору ГУ ДСНС, управління соцзахисту населення, комунального некомерційного підприємства «Центр ПМСД районної ради» проведено перевірку закладу оздоровлення та відпочинку дітей санаторного типу,  ДП “Клінічний санаторій “Авангард”, де проходять оздоровлення діти, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки.

Даний  оздоровчий  заклад  атестовано  16.06.2015  року  та   присвоєно

1 категорію, номер у загальному державному реєстрі дитячих закладів оздоровлення та відпочинку 12469.

Закупівля путівок до дитячого закладу оздоровлення та відпочинку   здійснюється відповідно до Закону України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 року № 922 –VIII із змінами та доповненнями  через програмний комплекс «Прозоро» (вартість путівки на 21 день становить 4641,00 грн., 221 грн. в день).

Даний заклад оздоровлення та відпочинку розташований на території району, має акт готовності до здачі в експлуатацію, що дає можливість  забезпечити  дітей належними умовами для оздоровлення, відпочинку, організації належного дозвілля та творчого розвитку .

Станом на  08.08.2018 року в санаторії «Авангард» проходять оздоровлення 60 дітей, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки. Діти пройшли огляд лікарів, відповідно до якого кожному в індивідуальному порядку призначено курс лікувальних процедур.

Харчування дітей в закладі оздоровлення та відпочинку проводиться відповідно  до  постанови  Кабінету  Міністрів  України  від  22.11.2004   року № 1591 «Про затвердження норм харчування у навчальних і оздоровчих закладах» (із змінами) та спільного наказу Міністерства охорони здоров’я України   та   Міністерства   освіти   і  науки  України  від  01.06.2005   року  № 242/329 «Про затвердження Порядку організації харчування дітей в начальних та оздоровчих закладах».

Перспективне меню по харчуванню в закладі оздоровлення та відпочинку погоджено районним управлінням ГУ Держпродспоживслужби у Вінницькій області за наявності протоколів дослідження питної води. Дослідження питної води проводив Немирівський міжрайонний відділ лабораторних досліджень. Показники питної води відповідають нормативним вимогам. Щоденні перспективні меню по харчуванню розміщенні на дошці оголошень в ідальні.

ДП “Клінічний санаторій “Авангард” укомплектований кваліфікованими педагогічними, медичними працівниками, які пройшли обов’язковий медичний огляд. З працівниками закладів проведено бесіди на тему «Профілактика гострих кишкових інфекцій та харчових отруєнь», «Профілактика травматизму», «Організація дозвілля дітей».

Працівниками оздоровчого закладу постійно проводиться контроль за належним дотриманням норм санітарно-епідеміологічного стану, протипожежної безпеки, повноцінним збалансованим харчуванням, забезпеченням дітей якісними продуктами харчування, лікарськими засобами,  лікувальними послугами. Рекомендовано звернути більшу увагу на  організацію змістовного дозвілля дітей, творчого розвитку, дотримання режиму дня, фізичного виховання  та загартовування дітей, організації спортивних заходів. Рекомендовано звернути особливу увагу на дотримання норм протипожежної безпеки.

Медичними працівниками закладу оздоровлення та відпочинку  здійснюється постійний контроль за роботою харчоблоків, організацією харчування, дотриманням температурного режиму в приміщеннях, фізичним вихованням і загартовуванням дітей, дотриманням фізіологічних норм навантаження при проведенні спортивних змагань.

Необхідно звернути увагу щодо гігієнічного виховання дітей, популяризації здорового способу життя, профілактики алкоголізму, наркоманії і тютюнопаління.

Районним відділом поліції наближені наряди патрулювання до прилеглих територій закладів оздоровлення та відпочинку для здійснення публічної безпеки.

Відділ сім’ї,молоді та спорту райдержадміністрації