За ініціативою Немирівської райдержадміністрації під керівництвом першого заступника голови районної державної адміністрації Богдана Урбанського 11 вересня відбулася нарада з питань оподаткування земельних ділянок лісогосподарського призначення.

В нараді взяли участь: заступник голови районної ради Аркадій Собченко, начальник Немирівського управління ГУ ДФС у Вінницькій області Лілія Пастушено,

в.о. начальника відділу агропромислового розвитку райдержадміністрації Наталія Когут,начальник управління економіки райдержадміністрації Олександр Яхно, керівники Держлісгоспів, Райагролісу, голови ОТГ та сільських рад.

Законом України від 10.07.2018 р. №2497-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України щодо стимулювання утворення та діяльності сімейних фермерських господарств» встановлено земельний податок на лісові землі. Ставка податку за земельні ділянки, розташовані за межами населених пунктів, нормативну грошову оцінку яких не проведено, встановлюється у розмірі не більше 5 відсотків від нормативної грошової оцінки одиниці площі ріллі. Розмір ставки оподаткування встановлюють органи місцевого самоврядування.

Керівники лісогосподарських підприємств доповіли на нараді про результати роботи те економічний стан підприємств. При цьому, керівники звернулись до голів ОТГ та сільських рад з закликом про врахування особливостей діяльності лісогосподарських підприємств при затвердженні ставок податку.

Очільники територіальних громад поділилися проблемними питаннями життєдіяльності громад та надали пропозиції щодо покращення взаємодії з лісгоспами.

Підводячи підсумки наради, перший заступник голови райдержадміністрації Богдан Урбанський, зокрема, звернув увагу на необхідності прийняття органами місцевого самоврядування виважених рішень із встановлення розміру ставок оподаткування земель лісогосподарського призначення, які враховували б інтереси, як громади, так і лісогосподарських підприємств.