Володимир Гройсман: Запроваджені Урядом команди підтримки реформ підвищать професійність української влади та якість змін, що впроваджуються у країні

Команди підтримки реформ, запроваджені Урядом за підтримки міжнародних партнерів, дадуть можливість підвищити спроможність української влади, її професійність та якість рішень щодо проведення необхідних реформ, що змінюватимуть країну. Про це заявив Прем’єр-міністр України Володимир Гройсманпід час презентації оновленої структури підтримки реформ у понеділок.

"Такі механізми, як Офіс [впровадження] реформ, дає можливість підвищити нашу спроможність, зробити владу більш професійною і рішення, які ми напрацьовуємо, більш чіткими з точки зору необхідності не просто проведення реформ, а проведення необхідних рішень, які будуть змінювати життя нашої країни", - наголосив Володимир Гройсман.

Запровадження нових механізмів підтримки і проведення реформ в країні є важливим з огляду на те, що одна з головних проблем управління в Україні - інституційна слабкість, зазначив Голова Уряду.

За його словами, презентовані механізми підтримки реформ є внеском у підвищення якості змін, що потрібно проводити в країні та які мають відчувати люди.

"Ми не можемо робити реформи заради реформ - ми можемо робити реформи заради країни, заради людей", - підкреслив Прем’єр-міністр.

У цьому контексті Голова Уряду подякував міжнародним партнерам за підтримку у створенні механізмів підтримки реформ.

"Механізм Офісу [впровадження] реформ при Прем’єр-міністрі, який ми сьогодні презентуємо, група підтримки реформ в ключових міністерствах, Група стратегічних радників спільно з Національною радою реформ у поєднанні взаємодії з нашими міжнародними партнерами дасть нам абсолютно необхідну якість для рішень, які будуть змінювати країну", - підкреслив він.

Володимир Гройсман висловив переконання, що Україна заслуговує зайняти гідне місце в європейському співтоваристві та на мапі світу. "Нам потрібно, щоб Україна відбулася як успішна країна. Це наше завдання є абсолютно реальним. Такі механізми, про які ми сьогодні говоримо, наближають нас до цієї мети. Коли кожен громадянин країни скаже: "Так, я відчуваю, що почалися зміни", - це буде головним індикатором нашої роботи", - зазначив Голова Уряду.

Володимир Гройсман зауважив, що більшість змін мали бути проведені в Україні 10-20 років тому. Натомість трансформації не відбувалися, проблеми ставали хронічними, і сьогодні країна стикнулася з низкою викликів.

Уряд України усвідомлює виклики, які стоять на порядку денному, та готовий до якісної, професійної роботи, підкреслив Прем’єр-міністр. Зокрема, здійснюються кроки, спрямовані на створення професійної системи державного управління, і у країні сьогодні відбувається реформа державної служби.

Уряд визначив пріоритетом роботи відродження національної економіки, що дозволить відкрити потенціал країни. У цьому напрямку створено Національний комітет промислового розвитку України та Офіс супроводження інвестицій, запроваджені регулярні зустрічі із бізнесом для обговорення їхніх нагальних проблем та створення сприятливого бізнес-клімату. Також здійснюються кроки щодо досягнення енергетичної незалежності, розпочато оновлення інфраструктури у країні, ремонт доріг.

"Я глибоко переконаний у тому, що ми маємо усі передумови стати успішною, демократичною, економічно сильною країною", - наголосив Голова Уряду.