Голова Уряду: Кожна гривня, яка передається на місця, має слугувати людям - від дитини до людини похилого віку

Кожна гривня, яка передається на місця, має не лежати на депозитних рахунках, а слугувати людям - від дитини до людини похилого віку. Про це Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман заявив, відкриваючи засідання Уряду у середу.

"Кожна гривня, яка передається на місця, має слугувати від дитини до людини похилого віку. Це наша вимога і наше бачення", - наголосив Прем'єр-міністр.

Говорячи про результати реформи з децентралізації влади, він наголосив, що за 11 місяців цього року, порівняно з 2015 роком, місцеві бюджети збільшилися на 44 млрд грн. Триває процес об'єднання територіальних громад, чиї бюджети зросли у 3-7 разів. Таким чином, в селах, селищах, містах з'являються можливості для будівництва нових інфраструктурних об'єктів, здійснення інвестицій в енергоефективність, освіту, медицину, публічне середовище, культуру, зазначив Голова Уряду.

Водночас із передачею повноважень та фінансів на місця має зростати і відповідальність місцевої влади та їхня ефективність використання отриманих ресурсів, наголосив Прем'єр-міністр.

"Ми в принципі на шляху, який буде успішний для кожної територіальної громади. Головне, щоб люди відчували, що ситуація змінюється", - наголосив Володимир Гройсман, зауваживши, що кошти місцевих бюджетів мають не лежати на депозитних рахунках, а інвестуватися у якість життя людей.

Володимир Гройсман привітав усю країну з сьогоднішнім Днем місцевого самоврядування.

"День місцевого самоврядування - всеосяжний, тому що стосується практично кожного з нас. Так чи інакше, де б ми не жили, щоби ми не робили, ми маємо справу з органами місцевого самоврядування, з владою, яку ми самі обираємо. Сільські, селищні голови, голови громад, міські голови, представники органів районного, обласного місцевого самоврядування - це ті, хто безпосередньо знаходяться на "передовій" і ті люди, які мають відчувати найближче, що турбує людей і які рішення потрібно безпосередньо приймати", - зазначив Прем'єр-міністр.

Він зауважив, що до 2014 року у цей день "робили помпезні заходи, виходили чиновники, говорили, що все буде добре, а потім йшли, а далі централізували, закручували гайки усім, забирали кошти, повноваження, - фактично знищували органи місцевого самоврядування. Зараз ситуація абсолютно змінилася", - підкреслив Володимир Гройсман.