Згідно вимог чинного законодавства: абз. 7 частини першої статті 16, абз. 4 частини другої статті  18 Закону України „Про захист рослин”, частини другої статті 11 Закону України „Про пестициди і  агрохімікати”, інших нормативно-правових документів особи, діяльність яких пов'язана з  транспортуванням, зберіганням, застосуванням пестицидів і агрохімікатів та торгівлею ними повинні  мати допуск (посвідчення) на право роботи із зазначеними пестицидами і агрохімікатами.

Порядок одержання такого допуску визначається Кабінетом Міністрів України – Постановою Кабінету Міністрів України№746 від 18 вересня 1995 р.

До виконання роботи з пестицидами і агрохімікатами не допускаються особи віком до 18 років, вагітні жінки, жінки, що годують дітей, особи, які мають протипоказання за станом здоров'я, а також особи, зазначені у переліку важких робіт та робіт із шкідливими і небезпечними умовами праці, на яких забороняється застосування праці жінок, визначеному МОЗ.
  Підставою для видачі допуску є посвідчення про проходження спеціальної підготовки з питань безпечного виконання роботи з
пестицидами і агрохімікатами та медична книжка з висновком медичної комісії про відсутність протипоказань за станом здоров'я (п. 4 Постанови Кабінету Міністрів України №746 від 18 вересня 1995 р.).
  Установою, на яку покладено обов’язки щодо проведення спеціальної підготовки та видачі посвідчення про проходження пеціальної підготовки з питань безпечного виконання роботи з пестицидами і агрохімікатами та видачі допуску на правороботи, пов'язаної з транспортуванням, зберіганням, застосуванням та торгівлею пестицидами і агрохімікатами, є Управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області.
Представники Управління фітосанітарноїбезпеки знаходяться за адресою: м. Вінниця, вул. Келецька, 53, офіс 412 (тел. 46-46-47) та у районних центрах області.
Головне управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області