Днями голова районної державної адміністрації Юрій Погорелюк, голова ради ветеранів Іван  Федоров та представники райвійськкомату вручили відзнаку Президента України ювілейну  медаль  «70 років Перемоги над нацизмом» ветерану Толстіхіну Миколі Андрійовичу.

У селі Вища Кропивна залишився всього один ветеран Великої Вітчизняної війни, інвалід І групи  Микола Андрійович Толстіхін. Він народився в Росії 24 квітня 1927 року в м. Мар’їнськ Кемеровської  області, незабаром йому виповниться 90 років.

Переніс не одну операцію і до цих пір осколки в його тілі, але Бог дарує йому ще активне життя. На фронт пішов добровольцем прямо зі шкільної парти. Призвався в березні 1943 року і зразу відправили в Красноярськ в "учебку".

Там пробув 3 місяці  і на фронт. Попав на Вороніжській фронт, брав участь у боях на Курській дузі. Дуже врізалася в пам'ять ветерана танкова битва під селом Прохорівка, де майже три тисячі танків зійшлися "лоб в лоб". Дуже страшно як горять танки та ще й така велика кількість. А тим більше, коли ти зовсім молодий та не обстріляний солдат.

Визволяв Харків, з Харкова пішов на Закарпаття. А далі з боями вирушив на Чехословаччину, Польщу і дійшов до Кенігсберга, де і зустрів Перемогу.

Після Перемоги брав участь в боях з Японією.

Після закінчення війни продовжив службу в лавах Радянської армії.

Наслідок війни, 2 поранення, 2 контузії та інвалідність від отриманих поранень.

В 1946 році із Японії для подальшого проходження служби був переведений в Київ, а звідти в Білу Церкву, службу закінчив в Гайсині в 1951 році.

Після демобілізації доля завела до села Вища Кропивна Немирівського району, де працював на різних посадах, вийшов на пенсію, але і сьогодні не дивлячись на поважний вік бере активну участь у громадському житті села.

В.І. Павлунько – депутат Немирівської районної ради