Нетлінним скарбом століть називають книгу – скарбом, що передається від покоління до покоління,  об’єднує  минуле й теперішнє. Книга – це не тільки джерело знань, це простий доступ до головних людських цінностей,  духовних принципів та творчих досягнень всього людства. Це вікно у світ культурного різноманіття, міст, що  з’єднує різні цивілізації у часі й просторі.

   Даниною поваги до книг та авторів, до тих, чий внесок сприяв соціальному та культурному прогресу людства, стало встановлення Всесвітнього дня книги та авторського права. У 1995 році на паризькій конференції ЮНЕСКО було прийнято рішення про встановлення Всесвітнього дня книги та авторського права 23 квітня. Головна мета свята  – привернути увагу як державних органів, так і широкої публіки до книг як джерел отримання знань, засобів комунікації. Книги покликані служити людям, а краса і мудрість, відтворена у друкованих рядках, неодмінно має стати на заваді жорстокості, несправедливості й насиллю, врятувати наш неповторний світ.

   До цього свята в музеї «Літературна Немирівщина» відбулася літературна година «Книга – ключ до знань» з учнями 8-Г класу Немирівського НВК №2. Вчителька Людмила Дмитрівна Хоменко та працівники музею ознайомили учнів з різноманітністю книг: словниками, довідниками, художньою літературою, дитячими книжечками, раритетними книгами. Діти з захопленням читали вірші та вислови відомих людей про книги, відгадували загадки, брали участь у літературній  грі «Прилаштуй правильно прізвище до фотографії письменника». На завершення заходу школярі прослухали пісні та переглянули відеоматеріали про створення книг.

С. Касіяненко,  директор музею «Літературна Немирівщина».