До дня вшанування учасників ліквідації

наслідків аварії на Чорнобильській АЕС

26 квітня 1986 року вибух на Чорнобильській АЕ сколихнув планету, поки світ ще не зрозумів усієї трагедії, що сталась на Україні наші пожежники вже три години гасили шалений вогонь, перетинаючи шлях страшному ядерному монстру.

Земля була на один крок від вселенської катастрофи. Вибух четвертого реактора міг би стати останнім днем для України, якби не мужність, відвага та професіоналізм тисяч людей з усієї України та з інших республік колишнього Союзу – пожежників, правоохоронців, військових, шахтарів, медиків, будівельників та автомобілістів.

Дата 26 квітня стала чорним днем у календарі української долі. Чорнобильський хрест ліг на плечі кожного українця. Тисячі наших земляків усували це лихо, серед них є і жителі Ковалівської  об’єднаноної територіальної громади – Дячок М.Г., Кривцун С.І., Комар В.І., Крейман М.В., Сук В.В, Перетяжко О.П., Загороднюк П.А., Бацула В.В., жителі с. Сподахи - Калінчук С.В., Романенко В.М., жителі с. Головеньки – Гавриленко О.І., Швець В.Ф., житель с. Воловодівка – Шевчук О.К, житель с. Обідне – Чернецький В.М.

У нашого народу є добра традиція в пам'ять героїчних чи сумних подій зводити храми, ставити пам’ятники, видавати книги пам’яті, картини, пісні, стенди у культурно-освітніх закладах, прикладом якого є Ковалівський сільський будинок культури в якому розміщено стенд «Ліквідаторам ЧАЕС с. Ковалівка». Кожного року в фойє СБК розміщується фотовиставка присвячена дню вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Наш обов’язок передати майбутнім поколінням правду про ті події, що висвітлює пам'ять про найбільшу техногенну катастрофу та вшанування героїзму наших земляків, які брали участь у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС.

Подвиг цих людей назавжди записано у літописі людської мужності, він навічно залишиться у пам’яті українського народу. Ковалівська територіальна об’єднана громада пам’ятає своїх ліквідаторів Чорнобильської АЕС, які пішли у вічність не доживши до сьогоднішнього дня – це Бузовський В.М., Превор В.Ф., Корнійчук А.С., Логоша А.В., Гаврилюк М.В., Лук’яниця В.Г., Ковальчук Г.Я., с. Головеньки – Захарчук М.І., Титко П., с. Обідне – Смик В.П., с Сподахи – Яровий М.В.

Щороку, 26 квітня за померлими ліквідаторами ЧАЕС в церквах відправляють панахиди, до пам’ятних знаків кладуть квіти. Згадуючи про ту страшну катастрофу ХХ століття ми доземно вклоняємось тим, хто своїм життям заплатив за те, щоб біда не набула ще більшого розмаху, хто своїм здоров’ям і нині розплачується за участь у тій боротьбі. Пам’ятаємо Чорнобиль 86-го.

Бережи нас, Боже, від подібного лиха!!

Директор Ковалівського СБК    Свентух М.І.

Нова радча в/ч 55064 Крейман Микола Вікторович (другий з права житель с.Ковалівка)