Минають роки, але історію не перепишеш, навіть якщо вона така гірка й кривава, як історія Другої світової війни.  Усе далі й далі відходять грізні 1939 - 1945 роки. Але кожного року 9 травня ми відзначаємо День перемоги над нацизмом в Другій світовій війні, і ніколи не згасне пам'ять про всіх тих, хто поліг  у боях, хто віддав своє життя для нашого щастя.

  9 травня 1945 року – це дата, яка проголосила визволення нашої рідної землі від фашистських загарбників і перемогу  людства над злом війни. Сьогодні ми відзначаємо 72-у річницю від тоді, коли над нашою країною та усією Європою знову зійшло світле сонце миру. Цей день ніколи не буде стертий із пам’яті.

   З метою гідного вшанування подвигу українського народу в Другій світовій війні, висловлення поваги усім борцям проти нацизму, увічнення пам’яті про загиблих воїнів, жертв війни, воєнних злочинів, депортацій та злочинів проти людяності, скоєних у роки війни,  в музеї «Літературна Немирівщина» відбувся урок пам’яті «Ваш подвиг в наших серцях» та підготовлена виставка літератури. Діти – учні 1-А та 1-Б класів школи-інтернату прослухали історичну правду про війну та її героїв, їх подвиги, радощі перемог та біль втрати бойових друзів. Вихователь, Черната Олександр Леонідович, розповів дітям про хід війни на території нашого краю, про мужні вчинки дітей, підлітків, які теж боролися з фашистами. Учні з цікавістю слухали розповідь про Немирівщину в роки війни. Під час проведення уроку пам’яті звучали вірші і пісні, демонструвалися  кадри воєнної хроніки, художніх і документальних фільмів, присвячених подіям того пам’ятного і жахливого часу.

С. Касіяненко  директор музею «Літературна Немирівщина».