Квітучий травень багатий на найбільш шановані для кожної людини свята – День Матері та Міжнародний день  родини. Вони близькі між собою як за датою, так і за змістом, бо щасливі діти ростуть тільки в дружній родині й  під опікою щасливої матері. А від культури та благополуччя сім’ї залежить культура та майбутнє нації.

  День Матері (14 травня) – свято вічності. Це одне з найзворушливіших свят, адже образ найріднішої людини кожен із нас вдячно несе в своїй душі з дитинства і до своїх останніх днів.

   А от 15 травня весь світ відзначає Міжнародний день родини. Сім’я, родина – це життєдайний осередок, що плекає найвищу цінність людства – дітей, цвіт нації, майбутнє народу. Сім’я є невичерпним джерелом любові та тепла, міцним підґрунтям, на якому будується будь-яке цивілізоване суспільство.
   Міцна родина, віра в Бога,  повага до матері та батька, любов до Батьківщини та мови – споконвічні цінності українського народу.

   В музеї «Літературна Немирівщина» до цих свят підготовлена виставка фотографій ХХ століття «Без сім’ї і свого роду нема нації, народу». Тут зібрані родинні, сімейні фото, фотографії матерів з дітьми.

  С. Касіяненко, директор музею «Літературна Немирівщина».