5 травня 2017 року відбулася зустріч учнів 10-11 класів НВК №1 та НВК №2 м. Немирова з представниками  районної влади. За круглим столом дітей вітали голова районної державної адміністрації Погорелюк Ю. М.,  заступники голови РДА Бугаков П. В. та Урбанський Б. П., керівник апарату РДА Кондратюк В. В., в.о. начальника  відділу освіти Чега В. А. Юрій Миколайович Погорелюк розповів дітям про те, що входить в обов’язки районної  державної адміністрації, як гілки виконавчої влади. Зустріч носила профорієнтаційний характер, адже перед кожним  із її учасників попереду важливий крок у житті – вибір професії. Погорелюк Ю. М. наголосив на важливості правильного життєвого вибору, професійного самовизначення. Діти цікавилися фактами з біографії голови РДА, його професійним становленням, розпитували про складності, які виникають у роботі. Юрій Миколайович щиро розповів про себе, ділився із ними життєвим досвідом, давав мудрі настанови та поради.

Кондратюк В. В. познайомила учнів із системою роботи та основними функціями органів місцевої влади, навела цікаві приклади. Провела екскурсію та розповіла, чим займаються окремі відділи.

Далі на учнів чекала зустріч з головою Немирівської районної ради Укринським С. В. та його заступником Собченком А. М., які, в свою чергу, розповіли про розподіл органів влади та роботу районної ради, ознайомили учнів із системою виборів у раду. Учням запропонували провести майстер-клас – утворити Молодіжну районну раду, сформувати фракції та провести вибори голови. Кожна фракція пропонувала свого кандидата на посаду голови Молодіжної районної ради, провели закрите голосування, лічильна комісія визначила переможця. В процесі цього Укринський С. В. докладно пояснив правила проведення виборів, повноваження та обов’язки голови ради. Одразу ж були сформовані комісії, проведена перша сесія Молодіжної районної ради, де дітей познайомили із іншими видами та формати діяльності рад, привели конкретні приклади із життя. Найбільше учнів цікавили питання роботи бюджетної комісії, процес формування бюджету громади та його розподіл.

На закінчення зустрічі заступник голови районної ради А. М. Собченко сказав: «Можливо, через 5-10 років хтось із вас буде сидіти у цій сесійній залі і приймати важливі для Немирівського району рішення. На нашій благодатній землі люди повинні жити якнайкраще, і вам, молодому поколінню, після усіх революцій, політичних переворотів, негараздів належить відновлювати країну, втілювати у життя передові ідеї, приходити на наше місце і будувати краще майбутнє.»

ЗДВР НВК №2 м. Немирова   Залуцька Н. П.